Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Draudimo sutartis (3)

Draudimo sutartis (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Summary. Įvadas. Draudimo sutarties samprata, dalykas, forma ir požymiai, kuriais ji atskiriama nuo kitų sutarčių. Draudimo sutarties šalys. Jų teisės ir pareigos bei pasikeitimas. Draudiko samprata, jo teisės ir pareigos. Draudėjo samprata, jo teisės ir pareigos. Kiti draudimo sutarties dalyviai. Draudimo sutarties šalių pasikeitimas sutartyje. Draudimo sutarties sudarymo tvarka ir jos sudėtinės dalys. Draudimo taisyklės. Draudėjo prašymas sudaryti draudimo sutartį. Draudimo liudijimas (polisas). Draudimo sutarčių aiškinimas. Draudimo sutarties terminai. Pasibaigimas ir negaliojimas. išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

XXI amžiuje besiveriant draudimo veiklos galimybėms, atsirandant vis naujoms, geresnes draudimo paslaugas, teikiančioms draudimo bendrovėms ir esant vis didesnėms rizikoms, draudimo veiklai Lietuvoje skiriamas didesnis dėmesys, o ypač dabar, kai Lietuva tapo Europos Sąjungos nare. Norintys pasirinkti Lietuvos piliečiai ir įmonės dabar turės dar didesnes galimybes, nes bus galima rinktis draudimo bendrovę tiek Lietuvos Respublikoje, tiek ir užsienio šalyse. Gyvenime dažnai prarandamas turtas, daiktai. Tai atsitinka veikiant gamtos jėgoms: uraganams, audroms, žaibo išlydžiams, potvyniams, bei žmonėms: turto sunaikinimas, sužalojimas, vagystė. Net jeigu žalą padaro žmonės, ne visada padaryta žala atlyginama, kai nenustatomas asmuo, padaręs žalą, kai šis asmuo yra nekaltas arba neturi turto, į kurį galima būtų nukreipti išieškojimą. Nurodytais atvejais padarytus nuostolius gali atlyginti draudimas. Draudimo teisiniai santykiai prasideda šalims sudarius draudimo sutartį. Ji šalims sukuria teises ir pareigas. Draudimo įmonės pagal draudimo sutartis surenka iš draudėjų draudimo įmokas ir tokiu būdu sudaro lėšų fondą, iš kurio išmoka draudėjams draudimo atlyginimą, įvykus draudiminiam įvykiui.
Pasirinkdama kursinį darbą iš draudimo teisės disciplinos, pažintį su draudimu norėjau paradėti nuo draudimo sutarties. Šio darbo reikšmė – padėti paprastam žmogui atskleisti draudimo sutarties ypatumus, jos vietą civilinių sutarčių sistemoje.
Tyrimo objektas – draudimo sutartis, jos pagrindiniai požymiai, kuriais ji yra atskiriama nuo kitų sutarčių.
Darbe daugiausiai naudojau norminių aktų analizės metodą taip pat ir specialiosios literatūros analizės metodą, tačiau labai nedaug, kadangi autorių darbų tiesiogiai susijusių su šio darbo tema beveik nėra.
Mano darbo tikslas – išnagrinėti draudimo sutartį, kaip vieną iš svarbiausių, draudimo teisinių institutų.
Šio kursinio darbo uždavinai:
1) atskleisti draudimo sutarties sampratą, dalyką, formą ir rūšis;
2) aptarti draudimo sutarties šalis, jų teises ir pareigas bei šalių pasikeitimo tvarką draudimo sutartyse;
3) apžvelgti draudimo sutarčių sudarymo tvarką ir jos sudėtines dalis;
4) panagrinėti draudimo sutarčių aiškinimo aspektus;
5) išstudijuoti draudimo sutarties terminus, jos pasibaigimą ir negaliojimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Dydis37.8 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Draudimo sutartis (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais