Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Jūrų teisė

Jūrų teisė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Bendros sąvokos. I priedas. Teršimo naftos produktais užkirtimo reikalavimai. IV priedas. Nutekamieji fekaliniai vandenys. V priedas. Šiukšlių išmetimas. VI priedas. Oro taršos iš laivų prevencijos taisyklės. Išvada.

Ištrauka

Gamtos išsaugojimas yra viena iš aktualiausiu problemų. Staigus energetikos, pramonės, transporto augimas paskutiniais 100 – 150 metų padidino gyvos ir negyvos gamtos užteršimą. Bet koks jūrinis laivas yra potencialus jūrinės aplinkos teršėjas. Todėl ši problema labai aktuali jūriniam transportui. Naudojant jūrinę aplinką kaip kelią žalos nedaro. Bet eksploatuojant laivus atsiranda galimybė teršimui padidėja, nes laivai naudoja jūrų vandenį savo reikmėms ir paskui atidirbęs vanduo grįžta į jūra; nafta ir jos produktai patenka į jūrą; atidirbę dujos patenka į orą ir t.t.
Štai kodėl ir buvo kuriamos prevencinės taisyklės prieš jūrinės aplinkos teršimą, t.y. priemonės teršimo sumažinimui.
Viena iš tokių prevencinių priemonių yra MARPOL 73/78 konvencija. MARPOL 73/78 konvencija – yra pagrindinis tarptautinis susitarimas, prie kurio prisijungusios šalys įsipareigojo uždrausti bet kokius tyčinius naftos ir jos produktų, kitų kenksmingų medžiagų, nutekamųjų vandenų ir šiukšlių, pervežamų jų vėliavos laivais ar susidarančių šių laivų eksploatavimo metu, išmetimą. Jinai buvo priimta 1973 m., o papildyta 1978 m. IMO protokolų. Konvencija sudaro straipsniai, protokolai, priedai ir papildoma informacija.
Ši konvencija siekia tyčinių teršimų iš laivų naftos produktais ir kitomis kenksmingomis (žalingomis) medžiagomis pilno išeliminavimo ir minimalizuoti avarinius šių medžiagų išmetimą. Bendroji šios konvencijos nuostata yra draudžiamoji, nes išmetimai leidžiami tik kaip išimtis ir pagal nustatytas sąlygas. Be to:
nagrinėja visus techninius teršimo iš laivų aspektus, išskyrus dampingą ir jūros dugno tyrinėjimą bei mineralinių resursų išgavimą;
reguliuoja išmetimus iš laivų jūroje;
galioja visų tipų laivams;
uostuose – įrengti adekvatūs priėmimo įrenginiai.
Šioje konvencijoje mus domina I, IV, V ir VI priedai. Tad aptarkime ir apibendrinkime kiekviena iš šių priedų atskirai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Dydis92.49 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juru teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 2 Klasė/kursas
  • V. Bogunas
Pasidalink su draugais