Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės teorijos objektas ir metodas

Teisės teorijos objektas ir metodas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įžanga. Teisės teorijos objektas. Teisės teorijos metodas. Filosofinis metodas. Sociologinis metodas. Kiti teisės teorijos metodai. Išvados.

Ištrauka

Teisės teorijos pirminis tikslas yra pažinti, kas yra teisė, kodėl žmonės sukuria tokį jų elgesį kaip teisė, kas lemia jos pobūdį ir turinio permainas, kodėl įvairiose epochose ir tautose teisė yra vis kitokia, kaip ji turėtų būti plėtojama, kad pajėgtų konkrečioje tautoje konkrečiu laiku užtikrinti asmens saugumą, socialinę santarvę ir socialinį stabilumą.
Teisės teorija nagrinėja paties žmogaus sukurtą ir toliau kuriamą tikrovę, tuo tikslu siekiant jos priemonėmis valdyti žmogaus teisių apsaugos ir įgyvendinimo procesą.
Šiame darbe pamėginsiu atskleisti ką tiria teisės teorija, kas yra jos tyrimo objektas, taip pat kokiu būdu tas objektas yra tiriamas, t.y. teisės teorijos metodą.
Teorinė teisinio žinojimo sritis prasideda nuo suvokimo tų veiksnių, kurie formuoja konkrečioje visuomenėje vyraujančią teisės sampratą, teisės teorija siekia nustatyti, kaip iš biologinių, psichologinių, ekonominių žmogaus interesų atsiranda teisinė tikrovė ir kas lemia tokią transformaciją.
Šis visuomenės pažinimas prasideda nuo klausimo, kas vienija savo egoistiniais interesais besivadovaujančius individus į visuomenę, kas palaiko tą visuomenę iš vidaus, garantuoja jos plėtrą, sukuria ir palaiko interesų įvairovės vienovę.
Interesai, noras juos įgyvendinti ir apsaugoti ir yra tas ryšys suburiantis individus į visuomenę. Pagrindinė organizacinė priemonė siekti šiam tikslui-bendruomeninis žmonių gyvenimas kaip nuolatinis keitimasis paslaugomis.
Kad vyktų abipusis paslaugų teikimas, šis bendravimas turi remtis lygiaverčiais mainais į kurį veda abipusė nauda. Tai reiškia, kad asmuo gali pretenduoti į kitų asmenų paslaugas tik tiek, kiek ir kokios kokybės savo paslaugų jiems yra pateikęs. Žmonėms ilgai šitaip elgiantis, mainų lygiavertiškumo principas standartizuojasi, virsta kokybiškai nauja socialine tikrove-teise kaip subjektinių teisių ir pareigų vienove. Taip ekonominė tikrovė transformuojasi į teisinę tikrovę, kad šios padedama taptų funkcionali, visuotinai privaloma.
Bendrasis gyvenimas viduje yra prieštaringas: gyvenant visuomenėje susidaro galimybė ne tik tinkamiau apsaugoti savo interesus, bet ir vienam asmeniui ar socialinei grupei pavergti, išnaudoti kitą grupę. Šiuo atveju atsiranda vienų priklausomybė nuo kitų nuosavybės arba fizinės, politinės jėgos. Todėl tik visuomenėje gali formuotis ir egzistuoti valdžios ir pavaldumo santykiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis14.19 KB
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasVilniaus filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises teorijos objektas ir metodas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais