Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinė atsakomybė (2)

Teisinė atsakomybė (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Dėstomoji dalis. Teisinės atsakomybės sąvoka. Teisinės atsakomybės rūšys. Teisinės atsakomybės atsiradimo sąlygos. Teisinės atsakomybės principai. Išvados.

Ištrauka

Žmonių visuomenė yra sudėtinga visuomeninių santykių visuma. Visuomenės pagrindiniai bruožai: organizuotumas, visuomeninių santykių tvarka, pastarųjų socialinio reguliavimo būtinumas.
Visuomeninius santykius reguliuoja sąmoningos, valingos žmonių veiklos sukurtos bendros elgesio taisyklės, garantuotos visuomeninio – moralinio poveikio priemonėmis. Tai socialinės normos (papročiai, moralinės, religinės, teisės normos ir t.t.) už kurių nesilaikymą, nevykdymą atsiranda atsakomybė.
Jau pirmykštėse visuomenėse, siekiant išlaikyti darną, už papročių, tradicijų, nustatytų elgesio taisyklių pažeidimus žmogus buvo baudžiamas įvairiomis priemonėmis. Jau tais laikais asmuo, gyvendamas žmonių bendruomenėje, turėjo savas pareigas ir buvo atsakingas už savo veiksmus.
Tokia samprata išliko ir iki mūsų laikų. Žmogus, gyvendamas visuomenėje, privalo derinti savo elgesį su kitų žmonių interesais, "nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių".
Atsakomybės tikslas saugoti visuomenę nuo neteisėtų veiksmų, pataisyti ir perauklėti teisės pažeidėjus, bei užkirsti kelią naujiems pažeidimams.
Taigi, atsakomybė varžo žmogaus visišką laisvę, asmuo yra tiek laisvas, kiek įgyvendindamas savo teises nevaržo kito žmogaus laisvių, bei teisių. Visi privalo derinti savo elgesį su kitais visuomenės nariais. Elgtis sąžiningai ir teisingai nėra vien moralinė pareiga, bet ir teisinė, už kurios nevykdymą atsiranda teisinė atsakomybė.
Pasirinkau šią rašto darbo temą, kadangi skaitydama teisinę literatūrą susidūriau su skirtingais teisinės atsakomybės sąvokų aiškinimais. Vieni autoriai ją traktuoja, kaip valstybės prievartą (S. Vansevičius², P. Čiočys, S. Katuoka4 ir kt.), kiti prieštarauja šiam požiūriui (A. Vaišvila5, H.L.A. Hartas6 ir kt.). svarbu išsiaiškinti, kas lemia tokį teisinės atsakomybės dvilypį suvokimą.
Rašto darbo tikslas: 1) apibūdinti teisinės atsakomybės sampratą; 2) apibūdinti teisinės atsakomybės rūšis; 3) išdėstyti teisinės atsakomybės atsiradimo sąlygas; 4) apibūdinti teisinės atsakomybės principus.
Darbą sudaro: įžanga, dėstomoji dalis iš keturių dalių, išvados, literatūros sąrašas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis18.42 KB
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisine atsakomybe (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais