Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės socialinė paskirtis ir funkcijos (2)

Teisės socialinė paskirtis ir funkcijos (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Teisės socialinė paskirtis. Teisės funkcijos. Pagrindinės teisės funkcijos. Kitos teisės funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Socialinė teisės paskirtis yra įgyvendinama teisės funkcijomis (lot. function – atlikimas, vykdymas). Teisės funkcijos – tai teisės poveikio žmonių elgesiui kryptys arba būdai. Kaip konkrečiu laikotarpiu suprantama socialinė teisės paskirtis, tokios yra ir teisės funkcijos, jų reguliavimo pobūdis. Istoriniu požiūriu ne visos teisės funkcijos universalios: vienos iš jų reguliavimas yra būdingas visų epochų teisei ( nes susijusios su pačia teisės esme – teisių ir pareigų santykiu ), kitos tik tam tikrų epochų teisei ( demokratinei ). Nuo to, kaip valstybėje pasireiškia teisė, tiesiogiai priklauso asmens statusas visuomenėje: jo teisių, laisvių ir pareigų apimtis bei turinys. Norint suvokti pačią teisę ir jos esmę, pirmiausiai reikia išsiaiškinti jos paskirtį ir funkcijas.
Žodis teisė reiškia žmonių santykių teisingumo sistemą, o žodis socialinis [lot. socialis], visuomenės, visuomeninis. Taigi galima teigti, kad teisė turi tarnauti visuomenei, todėl teisės socialinė paskirtis – tai tikslas dėl kurio teisė ir yra kuriama, "Teisės socialinė paskirtis – saugoti ir ginti žmogaus teises ir laisves" . Negalima pamiršti, kad teisė nėra nekintanti, ji prisitaiko kiekvienam laikotarpiui priklausomai nuo socialinių, ekonominių permainų, taip pat adaptuojama priklausomai nuo žmonių teisės sampratos pokyčių. Pasaulyje dominuoja trys pagrindinės valstybės valdymo formos: demokratija, autoritarizmas ir totalitarizmas. Todėl ir teisės paskirtis tinkamai įtvirtinti žmonių poreikius ir valią.
Šią temą savo darbui pasirinkau norėdama labiau įsigilinti į pačios teisės sampratą, detaliau išsiaiškinti jos paskirtį ir priemones tai paskirčiai įgyvendinti, t.y. funkcijas. Todėl manau, kad teisingas supratimas apie teisės paskirtį ir funkcijas padeda suprasti pačią teisę.
Šiame darbe naudota literatūra padeda plačiau atskleisti teisės sampratą, jos socialinę paskirtį ir funkcijas. Darbo tikslas yra atskleisti teisės socialinės paskirties ir teisės funkcijos sąvokas, naudojant lyginamąjį metodą. Taip pat šiame darbe mėginsiu apžvelgti teisės funkcijas: kokios jos yra, kaip jos pasireiškia, kokį tiesioginį poveikį kiekviena funkcija daro visuomeniniams santykiams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis16.36 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises socialine paskirtis ir funkcijos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas
Pasidalink su draugais