Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos įstatymai mano gyvenime

Lietuvos Respublikos įstatymai mano gyvenime

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos respublikos įstatymai mano gyvenime. Lietuvos respublikos profesinės sveikatos priežiūros įstatymas. Lietuvos respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas. Lietuvos respublikos darbo kodeksas. Lietuvos respublikos vyriausybės nutarimas dėl sveikatos būklės. Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymas. Nutarimas dėl nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatai. Lietuvos respublikos nedarbo socialinio draudimo įstatymas. Lietuvos respublikos draudimo įstatymas. Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas. Lietuvos respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymas. Lietuvos respublikos gyventojų registro įstatymas. Lietuvos respublikos pilietybės įstatymas. Lietuvos respublikos paso įstatymas. Lietuvos respublikos asmens tapatybės kortelės įstatymas. Lietuvos respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymas. Lietuvos respublikos aukštojo mokslo įstatymas. Lietuvos respublikos pašto įstatymas. Lietuvos respublikos vartotojų teisių gynimo įstatymas. Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas. Išvados.

Ištrauka

Įstatymai – tai žmonių kūrinys, su kurio pagalba prigimtinės teisės dėsniai pritaikomi konkretiems įvykiams. Įstatymų tikslas yra auklėti, o kai to nepakanka – bauginti.
Pagrindinis teisės šaltinis yra Konstitucija. Įstatymai – antras pagal svarbą šaltinis. Įstatymai gali būti:
- Konstituciniai įstatymai – turintys aukščiausią galią;
- Seimo ratifikuotos tarptautinės sutartys;
- Organiškieji įstatymai – atsiranda Konstitucijos blanketinių normų pagrindu;
- Paprastieji įstatymai – parlamento priimti teisės aktai.
Įstatymai gali būti klasifikuojami ir pagal kitus kriterijus. Pavyzdžiui, deleguotieji įstatymai – juos leidžia ne parlamentas, o vykdomosios institucijos. Turi būti tam tikras teisinis pagrindas, kas gali tokius įstatymus leisti ir kokiu pagrindu. Turi mažesnę galią negu parlamento. Parlamentas turi juos tarsi ratifikuoti, patvirtinti. Arba ypatingieji įstatymai. Tokie įstatymai galioja įvedus karo ar nepaprastąją padėtį.
Įstatymai – tai teisės aktai turintys aukščiausią juridinę galią, formuluojantys bendrąsias gyvenimo taisykles, kurios reguliuoja dažniausiai pasitaikančius visuomeninius santykius. Išskirtinis jų bruožas yra tai, kad juos priima aukščiausia atstovaujamoji valdžia – Lietuvos Respublikos Seimas arba visa tauta referendumo metu. Kadangi įstatymai formuluoja tik pačias bendriausias gyvenimo taisykles, tai poįstatyminiai aktai juos sukonkretina, pritaiko konkrečioms gyvenimo situacijoms, bet jokiu būdu negali prieštarauti pamatines normas nustatantiems teisės aktams. Pagrindinis įstatymų reguliavimo objektas yra žmogaus teisės ir laisvės, jų apsauga bei įgyvendinimas – tai irgi lemia jų viršenybę kitų teisės aktų atžvilgiu. Tarpusavyje įstatymai dar yra skirstomi į pagrindinius ir paprastuosius. Šią klasifikaciją lemia įstatymų turima juridinė galia. Prie pagrindinių įstatymų yra priskiriami pamatinius visuomenės ir valstybės gyvenimo principus nustatantys teisės aktai – Lietuvos Respublikos Konstitucija, šios Konstitucijos pataisos, Konstituciniai įstatymai bei tarptautinės sutartys, kurias ratifikavo Lietuvos Respublikos Seimas.
Darbo tikslas – susipažinti su LR įstatymais ir jų pritaikymu asmeniniame gyvenime.
Uždaviniai:
Išanalizuoti Lietuvos Respublikos įstatymus;
Susipažinti su tais įstatymais, kuriuos naudoju savo asmeniniame gyvenime;
Suvokti naudojamų įstatymų pritaikymo galimybes;
Pasižymėti svarbiausius aspektus;
Metodai: internetinės medžiagos sisteminimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis44.93 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos istatymai mano gyvenime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Staponienė
Pasidalink su draugais