Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Susisiekimo ūkio valdymas (2)

Susisiekimo ūkio valdymas (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Susisiekimo ūkio valdymo samprata. Lietuvos geležinkelių transportas. Oro transportas. Vandens transportas. Jūrų transportas. Vidaus vandenų transportas. Automobilių transportas. Bevariklis transportas. Kelių ūkio valdymas. Transporto infrastruktūros prieinamumo ir paslaugų kokybės gerinimas.

Ištrauka

Bendrąja prasme valdymas - tai valstybės institucijų vykdoma veikla, reglamentuojama teises aktų, specifinių jų veiklos nuostatų normomis bei pripažintais tarptautinės ir nacionalinės teisės principais. Susisiekimo ūkio valdymas pasižymi specifiniu valdymo užtikrinimo ir vykdymo subjektų ratu bei konkrečiomis jų atliekamomis funkcijomis. Susisiekimo ūkio valdymą sudaro transporto ir kelių ūkio valdymas. Pagal Lietuvos Respublikos transporto veiklos pagrindų įstatymą transportas - tai sudėtinė Lietuvos Respublikos ūkio ir socialinės infrastruktūros dalis. Jo paskirtis - vežti keleivius ir krovinius bei teikti kitas transportavimo ir su tuo susijusias paslaugas. Lietuvos Respublikoje yra šios transporto šakos: biotransportas, geležinkelio, automobilių, jūrų, vidaus vandenų, oro, miestų elektrinis, vamzdinis. Lietuvos Respublikos kelių įstatymas nustato Lietuvos Respublikos automobilių kelių plėtojimo, priežiūros ir naudojimosi jais teisinius pagrindus. Taigi transporto ūkio valdymą sudaro automobilių, oro transporto, jūrų, vidaus vandenų transporto, geležinkelio, be variklio transporto reguliavimas. Tuo tarpu kelių ūkio valdymas yra siejamas ne su transportavimo sąvoka, bet daugiau su kelių priežiūros, plėtojimo institutu.
Kalbant apskritai apie susisiekimo sistemą reikėtų visų pirma paminėti, kas tai yra. Susisiekimo sistema siaurąja prasme suprantama kaip pėsčiųjų, keleivių ir transporto priemonių bei jai funkcionuoti reikalingos techninės infrastruktūros, informacinių ir eismą valdančių priemonių visuma, skirta pėsčiųjų eismui, keleiviams ir kroviniams pervežti miesto teritorijoje ir už jo ribų bei specialios ar ypatingos paskirties transporto eismui. Plačiąją prasme, susisiekimo sistema siejama ne tik su miesto teritorija, bet ir su tarpmiestiniu, tarptautiniu pėsčiųjų, keleivių ir transporto priemonių bei jai funkcionuoti reikalingų techninių infrastruktūrų, informacinių ir eismą valdančių priemonių visuma, skirta pėsčiųjų eismui, keleiviams ir kroviniams pervežti. Tai platesnė sąvoka, kuri apima platesnę teritorijos dalį.
Susisiekimas yra svarbus kiekvieno asmens šiuolaikiniame gyvenime. Susisiekimo poreikį gali lemti įvairūs veiksniai tokie kaip: miesto dydis, teritorijos kompaktiškumas, socialinė demografinė struktūra, užimtumas, ekonominė bazė, gyventojų pajamų dydis ir kiti veiksniai. Pavyzdžiui, kuo didesnė gyvenamoji teritorija, tuo susisiekimo tinklas turėtų būti labiau išvystytas ir labiau prieinamas. Susisiekimo poreikį turėtų atitikti susisiekimo galimybės. Turėtų būti siekiama harmonijos tarp šių dviejų kategorijų, tačiau tai tik teorinė prielaida, na, o praktiškai normali būsena yra nuolatinė disproporcija. Disproporcija – tai poreikis, kuris yra didesnis už galimybes. Pavyzdžiui, yra didelis asmenų ratas, kurie norėtų naudotis viešuoju transportu, tačiau to padaryti negali, nes visuomeninis transportas nėra pakankamai išvystytas. Arba atvirkštinis pavyzdys – egzistuoja labai daug taksi paslaugas teikiančių vairuotojų, tačiau keleivių, kurie norėtų jais naudotis yra labai nedaug. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Dydis40.19 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Susisiekimo ukio valdymas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais