Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisėkūros (juridinė) technika

Teisėkūros (juridinė) technika

Aprašymas

Įžanga. Teisėkūros juridinės technikos samprata. Teisėkūros juridinei technikai keliami tikslai. Teisėkūros technikos taisyklių rūšys. Išorinio teisės aktų tvarkymo taisyklės. Bendrųjų teisės normų akto struktūrai keliami reikalavimai. Teisės normų kalbai keliami reikalavimai. Išvados.

Ištrauka

Viešuose diskursuose dažnai turime galimybę stebėti neakivaizdžią įstatymų leidėjų ir teisės vykdytojų diskusiją dėl to, kas kaltas dėl neveiksmingos teisės. Vieni teigia, kad teisės aktai yra geri ir tereikia juos tinkamai įgyvendinti. Kiti gi sako, kad juos yra būtina tobulinti, norint tinkamai įgyvendinti. Be abejo, praktikoje pasitaiko visokiausių atvejų, tačiau reikėtų turbūt sutikti su teiginiu, kad toną teisinei sistemai diktuoja ar bent jau turi diktuoti teisėkūra.
Teisėkūra- tai tokia įgaliotų valstybės institucijų ir visuomenės veikla, kuria siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti teisės normas. Tai nėra paprasta kūryba, skirta visuomeninių santykių sureguliavimui, o sudėtingas procesas, apimantis ne vieną stadiją.
Šiais, dinamiškai besivystančiais laikais, kiekvienas mūsų gyvenimo ir veiklos aspektas turi būti įtvirtintas teisės normomis. Jas kuriant, keičiant arba panaikinant būtina laikytis tam tikrų reikalavimų, taisyklių ir techninių priemonių. Ši žinių sritis ir vadinama teisėkūros juridine technika.
Šiame rašto darbe aš ir mėginsiu giliau paanalizuoti būtent teisėkūros juridinę techniką: jos sampratą, rūšis, trumpai šių dienų aktualijas, teisėkūros juridinei technikai keliamus tikslus bei reikalavimus. Rašydama rėmiausi lietuvių bei rusų kalba parašyta literatūra: Alfonso Vaišvilos, Stasio Vansevičiaus, М.Н.Марченко, С.С.Алексеевo darbais bei aktualia normine literatūra.
Teisėkūra - tai viena iš svarbiausių valstybės funkcijų, kurios paskirtis yra kurti, keisti, panaikinti arba papildyti teisės normas. Būtina aukštos teisėkūros kultūros sąlyga - gilus visų buvusių pagal kuriamą turinį teisės aktų išstudijavimas. Naujasis aktas turi darniai įsilieti į teisės sistemą, darydamas didelę įtaką buvusiems aktams. Tuo pačiu turi būti ir oficialiai numatytas aktų, kitaip reglamentuojančių tas pačias normas likimas. Pasenę aktai turi būti atšaukti.
Kiekvienos valstybės teisėkūra turi savitų ypatumų, tačiau visgi visų valstybių teisėkūroms yra bendra tai, kad ja siekiama sukurti ir tobulinti teisės normų sistemą, padaryti ją vientisa, darnia. Ji lemia ne tik teisės turinį, bet ir tai, kas ir kiek leidžiama įgyvendinant teisę. "Siekiant tobulinti įstatymus ir kitus teisės aktus, reikia išmanyti įstatymų leidybos techniką. Įstatymų leidėjai turi turėti reikiamų įstatymo kūrimo įpročių." ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis19.11 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisekuros (juridine) technika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais