Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Europos sąjungos bendrovių teisė (pagal trečiąją Tarybos direktyvą 78/855/EEB ir šeštąją Tarybos direktyvą 825/891/EEB)

Europos sąjungos bendrovių teisė (pagal trečiąją Tarybos direktyvą 78/855/EEB ir šeštąją Tarybos direktyvą 825/891/EEB)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įžanga. Europos Sąjungos bendrovių teisė. Trečioji Tarybos direktyva, pagrįsta Sutarties 54 straipsnio 3 dalimi, dėl akcinių bendrovių jungimo. Taikymo sritis. Prijungimas. Sujungimas. Prijungimas prie bendrovės, kuri turi ne mažiau kaip 90 proc. prijungiamos bendrovės akcijų. Kiti veiksmai prilyginami bendrovių jungimui. Šeštoji Tarybos Direktyva, pagrįsta Sutarties 54 straipsnio 3 dalies g punktu dėl akcinių bendrovių skaidymo. Skaidymas įgyjant. Skaidymas steigiant naujas bendroves. Skaidymas vykdant teisminės institucijos priežiūrą. Kitos, skaidymui prilyginamos, procedūros. Išvados.

Ištrauka

Įstojus į Europos Sąjungą bendrovių teisės šaltiniu tampa ir bendrovių direktyvos.
Vieną iš direktyvų taryba priėmė 1978 metais, joje reglamentuojama akcinių bendrovių jungimą, o kitoje, kurią taryba priėmė 1982 metais reglamentuojama akcinių bendrovių skaidymą.
Romos sutartis užtikrino įsisteigimo laisvę bendrovėms, įsteigtoms pagal vienos iš valstybių narių teisę, kurių buveinė registruota Europos Bendrijos teritorijoje. Ši įsisteigimo teisė reiškia:
a) bendrovių pripažinimą visose valstybėse narėse;
b) draudimą reikalauti, kad bendrovės iš vienos valstybės narės, įsisteigusios kitoje valstybėje narėje, vykdytų kitokius formalumus, negu nustatytieji priimančios valstybės narės bendrovėms.
Sutartis taip pat įpareigojo harmonizuoti nacionalinę teisę ir apibrėžė šiam tikslui būtinas teisines priemones. Šio teisės derinimo paskirtis buvo ne tik palengvinti naudojimąsi įsisteigimo teise, bet ir apriboti dėl skirtingų valstybių narių teisės normų kylančią riziką akcininkų, kreditorių ir trečiųjų šalių teisių apsaugai. Šiuo pagrindu buvo priimta 1968 m. kovo 9 d. Pirmoji Tarybos direktyva 68/151/EEB dėl apsaugos priemonių, kurių valstybės narės reikalauja iš bendrovių dėl jų narių ir kitų interesų apsaugos pagal Sutarties 58 straipsnio antrąją pastraipą, siekdamos suvienodinti tokias apsaugos priemones visoje Bendrijoje, koordinavimo, nustatanti bendrovių informacijos ir duomenų bei dokumentų atskleidimo tvarką. 2003 m. liepos 15 d. priimtas šios Direktyvos pakeitimas, dar neperkeltas į Lietuvos teisę, įtvirtina naujovę: numato galimybę bendrovės duomenis ir dokumentus teikti registrui elektroniniu būdu.
Daugiau nei po aštuonerių metų buvo priimta 1976 m. gruodžio 13 d. Antroji Tarybos direktyva 77/91/EEB dėl apsaugos priemonių, kurių valstybės narės, siekdamos tokias priemones suvienodinti, reikalauja iš Sutarties 58 straipsnio antroje pastraipoje apibrėžtų akcinių bendrovių, jų narių ir kitų interesų apsaugai, bendroves steigiant, palaikant ir keičiant jų kapitalą, koordinavimo. Ši Direktyva pripažįstama pagrindine bendrovių teisės harmonizavimo priemone, kadangi jos pagrindu nustatyti bendri reikalavimai ir procedūros akcinėms bendrovėms. Svarstomas šios Direktyvos pakeitimo projektas, kuriame numatoma praplėsti turto, kurį galima įnešti už akcijas neatlikus oficialaus vertinimo, rūšių sąrašą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis31 puslapis 
Dydis36.46 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos sajungos bendroviu teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 31 puslapis 
  • Šiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Medžiūnas
Pasidalink su draugais