Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinės atsakomybės rūšys (3)

Teisinės atsakomybės rūšys (3)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Administracinė atsakomybė. Administracinės atsakomybės sąvoka ir rūšys. Administracinės atsakomybės pagrindiniai principai ir priemonės. Baudžiamoji atsakomybė. Civilinė atsakomybė. Civilinės atsakomybės sąvoka ir reikšmė. Civilinės atsakomybės rūšys. Drausminė atsakomybė. Drausminės atsakomybės samprata. Drausminės atsakomybės rūšys. Materialinė atsakomybė. Materialinės atsakomybės sąvoka ir atsiradimo sąlygos. Materialinės atsakomybės rūšys. Išvados.

Ištrauka

"Teisinė atsakomybė – tai jos taikymas teisės pažeidėjui valstybės prievartos, kurios pobūdis ir mastas nustatytas pažeistos teisės normos sankcijoje". (M. N. Marčenko)
G. Dambrauskienė teigia, kad teisinė atsakomybė – tai kalto asmens pasmerkiamas ir bausmės (sankcijos) jam taikymas už netinkamą elgesį.
Mūsų šalyje teisines atsakomybės priemonėmis pirmiausia siekiama saugoti ir stiprinti esamą visuomenės gyvenimo tvarką. Be to teisinė atsakomybė atlieka ir auklėjamąją funkciją. Ją taikant siekiama perauklėti teisės pažeidėjus, t.y. pašalinti iš jų sąmonės (psichologijos) neigiamus, visuomenei netinkamus mąstymo bruožus bei įtvirtinti jų sąmonėje visuomenei tinkamo (tesėto) elgesio būtinybės poreikį.
P. A. Čionys teigia, kad teisinė atsakomybė – tai teisės norma, numatyta subjekto pareiga už padarytą teisės pažeidimą patirti valstybinio poveikio priemones. Tai reiškia, kad teisinė atsakomybė visada yra susijusi su valstybės prievarta ir tokios prievartos priemonės yra šios atsakomybės turinys. Teisinė atsakomybė skirstoma į : baudžiamąją, administracinę, civilinę, drausminę ir materialiąją.
A. Vaišvila teisinę atsakomybę skirsto į pozityviąją ir negatyviąją (retrospektyviąją).
Apibendrintai galima pasakyti, kad nesvarbu kaip kiekvienas autorius apibrėžia teisinę atsakomybę ir kaip ją skirsto, svarbu tai, kad teisine atsakomybe siekiama kelių tikslų: ginti teisėtvarką nuo antivisuomeninių veiklų; skatinti laikytis įstatymų; gerbti kitų žmonių teises ir teisėtus interesus; atkurti socialinį teisingumą priverstinai išieškant padarytus nuostolius, įsipareigojant pašalinti kitų asmenų pažeistas teises, atlyginti padarytą žalą; užkirsti kelią naujiems teisės pažeidimams.
Darbo objektas: teisinės atsakomybės rūšys.
Darbo tikslas: apžvelgti teisinės atsakomybės rūšis.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti baudžiamąją atsakomybę
2. Išnagrinėti administracinę atsakomybę
3. Apžvelgti civilinę atsakomybę
4. Išnagrinėti drausminę atsakomybę
5. Apžvelgti materialinę atsakomybę.
Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis30.99 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisines atsakomybes rusys (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Šatienė
Pasidalink su draugais