Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Nelegali imigracija. Teisinis aspektas

Nelegali imigracija. Teisinis aspektas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Lietuva ir migraciniai procesai. Nelegali migracija. Nelegali imigracija ir migrantų tranzitas per Lietuvą. Prieglobstis. Prieglobsčio procedūros Lietuvos Respublikoje. Išvados.

Ištrauka

Darbe nagrinėjama tema apie nelegalią migracija. Šios temos svarbą iš esmės lemia keletas veiksnių. Nelegali migracija yra labai paplitęs socialinis reiškinys, sukeliantis daugybę politinių, ekonominių, socialinių ir net kriminalinių problemų tiek valstybėms, į kurias vyksta nelegalūs migrantai, tiek ir valstybėms, per kurias jie vyksta.
Lietuva tiesiogiai susiduria su nelegalios migracijos procesais tiek kaip valstybė donorė- dalis Lietuvos gyventojų taip pat nelegaliai migruoja į kitas valstybės, tiek kaip tranzito valstybė- per Lietuvą nemažai migrantų vyksta į Vakarų Europą, kaip valstybė priėmėja- dalis migrantų siekia įsitvirtinti Lietuvoje arba laikinai, arba nuolatos. Tai lemia Lietuvos geografinė padėtis- patogūs transporto keliai su Vakar Europa iš vienos pusės ir neaprėpiamos Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos kitų valstybių erdvės, perregimos sienos, neefektyvi nelegalios migracijos kontrolės sistema iš kitos pusės.
Absoliučia nelegalios migracijos atvejų dauguma Vakarų Europos (ES) valstybės yra galutinis nelegalių migrantų tikslas. Todėl šiandien ten iškylančios problemos dar gerokai skiriasi nuo nelegalios migracijos keliamų problemų Lietuvoje, nes Lietuva šiuo metu yra labiau tranzito, o ne tikslo valstybė. Bet griežtėjant migracijos politikai Vakaruose, migracijos srautai vis labiau krypsta i Vidurio ir Rytų Europos šalis, iš jų ir į Lietuvą.
Nuo 1970 m. Europa laikėsi suvaržančios imigracijos politikos, tačiau nepaisant to, į ją plūdo legalūs ir nelegalūs migrantai kartu su prieglobsčio prašytojais. Nelegali imigracija yra tarsi lazda su dviem galais: ji pagerina ekonominius ir demografinius rodiklius, bet atsisuka ir kitu galu - yra neišvengiamai susijusi su nusikalstamumu bei kontrabanda. Imigracijos srautų suvaldymas tampa rimtu iššūkiu Europos Sąjungai, kurios valstybėse narėse imigracijos politika šiandien yra ne tik kad nekoordinuota, bet ir prieštaraujanti viena kitai.
Remiantis statistika, po dvidešimties metų Europai gresia pritrūkti darbingų žmonių. Europa sensta, o gimstamumas tik mažėja, štai dar ir todėl imigracijos politika turi keistis atsižvelgiant į realijas. Daug šalių, kuriose gyvenimo lygis aukštas, turi legalios imigracijos programas, pavyzdžiui, Australija, Naujoji Zelandija, Jungtinės Valstijos, Kanada ir taip toliau. Europa kol kas tik ginasi deportuodama nelegalus, stengiasi stiprinti išorinių sienų apsaugą, bet iki šiol neturi sukūrusi legalios imigracijos programos.
Migracijos departamentas, kurio pagrindinai uždaviniai yra įgyvendinti valstybės politiką migracijos, Lietuvos Respublikos pilietybės, asmens dokumentų išdavimo, gyvenamosios vietos deklaravimo, vizų, pabėgėlio statuso suteikimo, kitais užsieniečių teisinės padėties Lietuvos Respublikoje klausimais, yra svarbi institucija tiek integracijos procese tiek Lietuvai įstojus į ES. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis55.57 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nelegali imigracija. Teisinis aspektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais