Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Intelektualinės nuosavybės rinka Europos sąjungoje

Intelektualinės nuosavybės rinka Europos sąjungoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Intelektualinės nuosavybės samprata. Tarptautinis intelektualinių teisių reglamentavimas. Sutartys dėl tarptautinių klasifikacijų. Daugiašalės tarptautinės sutartys. Dvišalės tarptautines sutartys. Tarptautiniai susitarimai dėl autorinių teisių. Tarptautiniai susitarimai dėl gretutinių teisių. Intelektualinės nuosavybės rinka Europos sąjungoje. Intelektinės nuosavybės saugumo situacija Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Teisinėje literatūroje intelektinė nuosavybe dažniausiai apibūdinama kaip tam tikros išimtinės teisės į individo intelektinės veiklos rezultatus. Intelektinės nuosavybės teisė yra labai panaši į nuosavybės teisę, nes asmuo, sukūręs tam tikrą kūrinį - nematerialų objektą, turi įgyti išimtines teises į šį objektą, panašiai kaip ir asmuo, fiziškai sukūręs daiktą. Intelektinės nuosavybės teisė, kaip ir nuosavybės teisė, jos turėtojui leidžia savarankiškai lemti kūrybinės veiklos rezultato likimą, naudoti jį išimtinai savo nuožiūra, ginti savo teises nuo trečiųjų asmenų ir pan. Nepaisant šių panašumų, intelektinės nuosavybės teisės pripažįstamos savarankiškomis sui generis teisėmis, kurios klasifikuojamos greta daiktinių, prievolinių ar asmeninių teisių, o ne sutapatinamos su jomis. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad greta minėtų teisių, kurios iš esmės yra turtinės, intelektinės nuosavybės kūrėjai dažnai turi ir ypatingų neturtinių (moralinių) teisių, kurios dažniausiai negali būti atskiriamos nuo paties kūrėjo asmenybės.
Bene tiksliausiai visus objektus, kurie laikomi intelektine nuosavybe, išvardija 1967 m. Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) steigiamosios konvencijos 2 straipsnio nuostatos, kuriose teigiama, kad intelektinė nuosavybė apima teises, susijusias su:
literatūros, meno ir mokslo kūriniais;
artistų vaidybine veikla fonogramų įrašais, radijo ir televizijos laidomis;
visų žmogaus veiklos sričių išradimais;
moksliniais atradimais;
pramoniniais pavyzdžiais (dizainu);
prekių ir paslaugų ženklais, firmų vardais ir kitais komerciniais žymenimis;
apsauga nuo nesąžiningos konkurencijos;
kitas panašaus pobūdžio teises.
Iš esmės identiški intelektinės nuosavybės objektų sąrašai pateikiami ir kituose WIPO tarptautiniuose susitarimuose. Minėti intelektinės nuosavybės objektai taip pat skirstomi į didesnes grupes. Visuotinai yra paplitęs intelektinės nuosavybės skirstymas į šias dvi dideles grupes:
literatūros, meno ir mokslo kūrinius autorių teisių ir gretutinių teisių objektus;
pramoninę nuosavybę - patentus, prekių ženklus, komercines paslaptis, pramoninį dizainą ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Dydis27.73 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Intelektualines nuosavybes rinka Europos sajungoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais