Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės aktų hierarchija (2)

Teisės aktų hierarchija (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Teisės aktų hierarchija. Pagrindiniai įstatymai. Paprastieji įstatymai. Įstatymų galią turintys teisės aktai. Išvados.

Ištrauka

Teisės aktai, kaip ir įvairios pareigos yra hierarchiškai išsidėsčiusios nuo žemiausią juridinę galią turinčio iki aukščiausią galią turinčio teisės akto.
Šio darbo tikslas yra supažindinti su teisės aktų hierarchiją ir ją aprašyti.
Teisės aktų hierarchija:
1. Pagrindiniai įstatymai;
2. Paprastieji įstatymai;
3. Įstatymų galią turintis teisės aktai.
Teisės aktai turi savo hierarchiškas pakopas ir šios hierarchijos niekas negali keisti, taip kaip užsimanys. Juk kas būtų jai Konstitucija pagal hierarchija nusileistu, kokiems nors savivaldybių tarybų nutarimams, juk tada šalyje kiltu chaosas ir netvarka, nes visi kas užsimanytu galėtu įvesti savo įstatymus, kurie galiotu ir būtų privalomi visiems šalyje gyvenantiems žmonėms. Tokiai netvarkai ir chaosui išvengti teisės aktai yra paskirstyti hierarchiškai, kad nekiltu jokių nesusipratimų jos taikant.
Pagrindiniai įstatymai užima aukščiausia teisės aktų hierarchijos pakopą, tokie įstatymai yra:
1. Konstitucija;
2. Konstituciniai įstatymai;
3. Ratifikuotos tarptautinės sutartys;
4. Kodifikuoti įstatymai.
Šiems įstatymams jokie kiti įstatymai negali prieštarauti, visi įstatymai turi būti kuriami atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Konstituciją, nei vienas įstatymas neturi jai prieštarauti arba būti priešingas pagrindiniam Respublikos įstatymui – Konstitucijai. Tokią kontrolę vykdo aukščiausia juridinę galią turintis Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas, tik jo nutarimai ar priimti įstatymai tampa pagrindiniais ir įgyja aukščiausia juridinę galią turinčiu įstatymų.
Ratifikuotos tarptautinės sutartys irgi yra pagrindiniai įstatymai, kurie yra įtraukiami į įstatymų sąrašą kai jos yra pasirašomos ir patvirtinamos Lietuvos Respublikos Seimo arba Lietuvos Respublikos Prezidento.
Lietuvos Respublika stodama į Europos Sąjungą ir NATO ratifikavo stojimo sutartys ir dabar šios sutartys yra vienos iš aukščiausių, pagal juridinę galią, teisės aktų, jie galiomis nusileidžia tik šalies Konstitucijai, kuri yra svarbiausias ir pagrindinis įstatymas.
Pagrindiniai įstatymai yra keičiami arba panaikinami tik išskirtine tvarka, kuri yra labai sunki ir sudėtinga. Tokius įstatymus gali pakeisti ar panaikinti tik Konstitucinis Teismas, kuris vienintelis turi tokia galią.
Lietuvos Respublikos Konstitucijos keitimo ar papildymo eiga nusako Lietuvos Respublikos Konstitucijos 147 straipsnis:
"Sumanymą keisti ar papildyti Lietuvos Respublikos Konstituciją turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip ¼ visų Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 300 tūkstančių rinkėjų.
Nepaprastosios padėties ar karo padėties metu Konstitucija negali būti taisoma". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Dydis9.11 KB
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasVilniaus filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises aktu hierarchija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 1 Klasė/kursas
  • A. Bakaveckienė
Pasidalink su draugais