Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinis ir sociologinis požiūris į kriminologiją

Teisinis ir sociologinis požiūris į kriminologiją

Aprašymas

Įvadas. Kriminologijos objektas. Teisinis ir sociologinis požiūris į kriminologiją. Kriminologija kaip pozityvus mokslas. Nusikalstamumas. Išvados.

Ištrauka

Pavadinimą ,,kriminologija" sudaro du žodžiai – lotyniškas crimen (nusikaltimas) ir graikiškas logos (mokymas). Taigi, išvertus kriminologija – tai mokymas apie nusikaltimą. Tačiau mokymas apie nusikaltimą – tai ir baudžiamosios teisės teorijos sudedamoji dalis. Baudžiamosios teisės mokslas tai žinių visuma apie tokius išskirtinius teisės reiškinius kaip nusikaltimas ir bausmė. Ji tiria baudžiamosios teisės šakos normas, pagal kurias veika pripažįstama nusikaltimu ir kaltininkui paskiriama bausmė.
Atrodytų, kad kriminologija dubliuoja baudžiamosios teisės teoriją. Bet toks mąstymas yra neteisingas, nes svarbiausias kriminologijos uždavinys -nagrinėti žymiai sudėtingesnius negu atskiras nusikaltimas reiškinius. Ją domina nusikalstamumas, todėl kriminologija kaip mokslas apie nusikalstamumą nekonkuruoja nei su baudžiamąja teise, nei su bet kuriuo kitu mokslu.
Kriminologijos reikšmė:
Baudžiamoji, bausmių vykdymo teisė be kriminologijos žinių negalėtų pasiekti savo tikslų;
Nusikalstamumo profesionalus supratimas - socialiai reikšmingas. Nusikaltimais padaroma labai didelė žala. Nusikalstamumo mokslinis supratimas įgalina visus asmenis, kurie priima socialiai reikšmingus sprendimus, prisidėti prie nusikaltimų prevencijos, mažinti nusikalstamumą ir jo daromą žalą;
Padeda objektyviau vertinti nusikaltimus padariusius asmenis, aukas, atitinkamai elgtis su jais.
Kriminologijos žinios padeda išvengti nusikaltimo, netapti nusikaltimo auka.
Šio darbo tikslai yra:
1. Išnagrinėti kriminologijos objektus;
2. Apibūdinti kriminologiją teisiniu ir socialiniu požiūriu;
3. Kriminologijos uždavinys – padėti pasiekti baudžiamosios teisės tikslus;
4. Nusikalstamumas – pagrindinis kriminologijos objektas; socialinis ir teisinis požiūris.
5. Pateikti darbo išvadas.
Kriminologija tyrinėja nusikalstamumo kilmę, nusikalstamumo dėsningumus, procesus bei reiškinius sukeliančius nusikalstamumą, nusikaltimus darančius asmenis, priemones galinčias sulaikyti asmenis nuo nusikalstamo elgesio. Tai pat kriminologija – mokslas, siekiantis suformuoti visapusišką nusikalstamumo kaip socialinio reiškinio sampratą, nustatyti šiam reiškiniui būdingus dėsningumus, nagrinėti jo ryšius su kitais socialiniais procesais bei reiškiniais, aptarti prevencijos kelius bei priemones. Profesorė G.Babachinaitė pateikia tokį kriminologijos apibrėžimą – tai kompleksinis mokslas, nagrinėjantis nusikalstamumą kaip socialinį reiškinį, jį įtakojančius faktorius, metodus, kaip reikia reaguoti į nusikalstamumą, nusikaltėlį ir auką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis10.85 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisinis ir sociologinis poziuris i kriminologija [speros.lt].rtf
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Kiškis
Pasidalink su draugais