Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinių sutarčių galiojimas ir vykdymas

Tarptautinių sutarčių galiojimas ir vykdymas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinių sutarčių galiojimas. Tarptautinių sutarčių negaliojimo pagrindai. Tarptautinių sutarčių negaliojimo pasekmės. Tarptautinių sutarčių veikimas. Tarptautinių sutarčių veikimo nutraukimo ar sustabdymo pagrindai. Tarptautinių sutarčių veikimo nutraukimo ar sustabdymo tvarka ir pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Pradėdama savo darbą visų pirma norėčiau supažindinti su tarptautinės sutarties sąvoka ir jos galia LR teisinėje sistemoje.
Tarptautinė sutartis – tai susitarimas, sudarytas tarp valstybių raštu ir reguliuojamas tarptautinės teisės normų nepriklausomai nuo to, ar šį dokumentą sudaro vienas, du, ar keli tarpusavyje susiję dokumentai ir nepriklausomai nuo jų pavadinimo. Praktikoje tarptautinės sutartys vadinamos sutartimis, susitarimais, konvencijomis, protokolais, kompromisais, memorandumais ar panašiai. Tarp sutarčių pavadinimų nėra jokios gradacijos : šalies pasirinktas pavadinimas "sutartis" nereiškia, kad sutarties tarptautiniai įsipareigojimai bus "aukštesni" už "susitarimo" įsipareigojimus.
LR Konstitucijos 138 str. 3d. skelbia "tarptautinės sutartys, kurias ratifikavo LR Seimas yra Lietuvos Respublikos teisinės sistemos dalis". Pagal šią nuostatą tarptautinės sutartys, kurios yra ratifikuojamos, tampa sudėtine teisinės sistemos dalimi, o tai reiškia, kad jos tiesiogiai taikomos Lietuvos teisinėje sistemoje. Kartu reikia pažymėti, jog įsigaliojusios sutartys yra teisinės sistemos dalis. LR Konstitucinis Teismas 1995 m. sausio 24 d. nutarime konstatavo: "Ratifikuota ir įsigaliojusi konvencija taps sudedamaja LR teisinės sistemos dalimi ir turės būti taikoma kaip ir LR įstatymai". 1995 m. spalio 17d. nutarime pabrėžė, kad ratifikavimo nereikalaujančių įsigaliojusių LR tarptautinių sutarčių teisinė galia žemesnė už įstatymų teisinę galią ir prilygsta LR Vyriausybės nutarimų teisinei galiai. Šiame nutarime LR Konstitucinis Teismas taip pat pažymėjo, jog LR teisinė sistema yra grindžiama tuo, kad visi įstatymai, ar kiti teisės aktai taip pat ir tarptautinės sutartys neturi prieštarauti LR Konstitucijai, nes jos 7 str. yra įtvirtinta nuostata : "Negalioja joks įstatymas ar kitas teisės aktas priešingas Konstitucijai".
Šiame darbe daugiau aprašysiu apie tarptautinių sutarčių galiojimą ir veikimą. Dažnai šios sąvokos yra klaidingai sutapatinamos. Tačiau jų reikšmė yra skirtinga. Sutarčių galiojimas reiškia tam tikrų teisių ir pareigų sutarties dalyviams sukūrimą. Sutarčių veikimas – tai šalių naudojimasis sutarties sukurtomis teisėmis ir pareigų vykdymas. Pagrindinės sutarčių galiojimo ir veikimo nuostatos yra įtvirtintos Vienos konvencijoje dėl tarptautinių sutarčių teisės. Joje numatyti sutarčių negaliojimo, jų galiojimo sustabdymo ar nutraukimo pagrindai ir pasekmės. Visos valstybės, ratifikavusios šią konvenciją, privalo vadovautis jos nuostatomis. Noriu paminėti, jog Lietuva yra taip pat ratifikavusi šią konvenciją, Lietuvai ji įsigaliojo 1992 m. vasario 14 d. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Dydis15.96 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniu sutarciu galiojimas ir vykdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais