Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Narkotikai ir narkologiniai ligoniai mūsų visuomenėje

Narkotikai ir narkologiniai ligoniai mūsų visuomenėje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Narkotikų istorijos raida Lietuvoje. Literatūros apžvalga. Situacija Lietuvoje. Jaunimas ir narkotikai. Narkotikai mokyklose. Narkomanija Lietuvoje. Nacionalinė politika ir prevencijos programos Lietuvoje. Prevencijos programos Lietuvoje. Narkologinės priežiūros įstatymo struktūra ir esmė. Išvados.

Ištrauka

Tema "Narkotikai ir narkologiniai ligoniai mūsų visuomenėje ir kas jie yra?" yra labai aktuali tiek socialiniams darbuotojams, tiek ir kitiems asmenims, nedirbantiems šioje srityje, taip pat aktuali ir ligoniams, sergantiems priklausomybės ligomis. Šiuo darbu supažindinama su globaline situacija Lietuvoje, alkoholio, narkotinių, psichotropinių medžiagų vartojimo paplitimu, akcentuojamas žinių trūkumas jaunimo tarpe apie greitą pripratimą prie šių medžiagų, taip pat ir visuomenei trūksta žinių apie narkotikus. Remiantis Lietuvos statistika jaunimas yra pažeidžiamiausia visuomenėje dalis narkotikų atžvilgiu, taip pat jie gana greitai gali tapti priklausomais nuo narkotikų. Taip pat, remiantis Lietuvos Respublikos Narkologijos Priežiūros Įstatymų išaiškiname, kad narkologinis ligonis yra asmuo su išsivysčiusia priklausomybės nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių, kitų psichiką veikiančių medžiagų sindromu. Tai žmonės sergantys psichikos liga. Sunkiausia užduotis tenka socialiniams darbuotojams, nes jie yra tarpininkai tarp ligonių ir visuomenės. Į juos reikia žiūrėti su pagarba, kaip į asmenis reikalaujančius pagalbos, globos. Dažniausiai visuomenė šiuos žmones pasmerkia, nes tik sužinoję, kad jie yra priklausomi nuo narkotinių medžiagų, pradeda jų vengti, atleidžia iš darbo ir t.t. šiuo darbu norėjau atkreipti dėmesį į kai kurias įstatymo dalis, kuriose yra nurodoma tokio žmogaus (narkologinio ligonio) garantijos ir kt.
TIKSLAS
Išanalizuoti, ar Lietuvos Respublikoje narkologiniams ligoniams gydymas yra konstitucinė garantija.
UŽDAVINIAI
1. Pasiaiškinti situaciją Lietuvoje dėl narkotinių medžiagų vartojimo paplitimo.
2. Išsiaiškinti, kokia nacionalinė politika yra vykdoma Lietuvoje, kovai su narkotinėm, psichotropinėm medžiagom.
3. Išnagrinėti, kas yra narkologinis ligonis ir kokias teises ir garantijas jis turi.
OBJEKTAS
Žmogus, sergantis priklausomybės ligomis: alkoholizmu, narkomanija, piktnaudžiaujantis psichotropinėmis bei kitomis, psichiką veikiančiomis medžiagomis.
DARBO STRUKTŪRA
Darbas susideda iš įvado, narkotikų istorijos raida Lietuvoje, literatūros apžvalga, kurioje naudojausi Lietuvos Respublikos narkologinės priežiūros Įstatymu, interneto medžiaga, kurioje yra pateikiama Lietuvos statistika dėl narkotinių medžiagų populiarumo visuomenėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis18.96 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Narkotikai ir narkologiniai ligoniai musu visuomeneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais