Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Privalomasis civilinės atsakomybės draudimas

Privalomasis civilinės atsakomybės draudimas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Civilinės atsakomybės draudimas. Privalomojo draudimo sąvoka. Privalomosios draudimo formos rūšys. Valstybinis socialinis draudimas. Privalomasis sveikatos draudimas. Notarų profesinės civilinės atsakomybės privalomasis draudimas. Antstolių profesinės civilinės atsakomybės privalomasis draudimas. Advokatų civilinės atsakomybės privalomasis. Audito įmonių civilinės atsakomybės draudimas. Draudimo tarpininkų civilinės atsakomybės privalomasis draudimas. Rangovo civilinės atsakomybės privalomasis draudimas. Statinio projektuotojo civilinės atsakomybės privalomasis draudimas. Išvados.

Ištrauka

Yra teigiama, jog draudimas – tai žmogaus proto pergalė prieš netikėtus, atsitiktinius gyvenimo reiškinius. Taip pat nesuklystume jei draudimą laikytume – visuomenę drausminančiu ir tvarką kuriančiu veiksniu.
Lietuvos Respublikos draudimo įstatymo 4 str. 2 d. ir LR civilinio kodekso 6.988 str. 1 d. yra nustatyta, jog draudimas gali būti vykdomas dviem formom – privaloma ir savanoriška. Daugeliu atveju draudimas vykdomas savanoriška forma, t.y. remiantis privataus susitarimo tarp draudiko (draudimo įmonės) ir draudėjo pagrindu. Tačiau pasaulinėje praktikoje yra nusistovėjusi tendencija svarbius visuomenei ir valstybei draudimo teisinius santykius reguliuoti valstybės mastu. Tuo siekiama apsaugoti ūkio subjektų turtinius interesus nuo didelių finansinių nuostolių.
Draudimo formų – savanoriškojo ir privalomojo - išskyrimas yra reikšmingas ne tik grynai teoriniu - moksliniu, bet ir praktiniu požiūriu. "Draudimas atlieką ypatingą ir savarankišką vaidmenį visuomenės reprodukcijos procesų aptarnavime, todėl pasinaudodama, galima sakyti, unikaliais draudimo ypatumais ir pripažindama tam tikras draudimo rūšis privalomomis, valstybė tuo pačiu gali perkelti į privatų sektorių dalį visuomenės socialinės apsaugos funkcijų" .
Šio darbo tikslas - atskleisti privalomojo draudimo sąvoką, aprašyti kokios draudimo rūšys yra laikomos privalomomis Lietuvoje, jas detalizuoti.
Civilinės atsakomybės draudimas yra glaudžiai susijęs su šalyje egzistuojančiomis teisinėmis civilinės atsakomybės normomis. Jei civilinė asmens atsakomybė įstatymais būtų nenumatyta, t.y. jei nereikėtų atlyginti už kitiems asmenims ar jų turtui padarytus nuostolius (žalą), tai civilinės atsakomybės draudimas arba visiškai neegzistuotų, arba būtų nepopuliari ir nereikšminga draudimo rūšis.
Mūsų šalies Civilinis kodeksas apibrėžia civilinę atsakomybę kaip ,,turtinę prievolę, kurios viena šalis turi teisę reikalauti nuostolių (žalos) atlyginimo ar netesybų (baudos, delspinigių) sumokėjimo, o kita šalis privalo atlyginti padarytus nuostolius (žalą) ar sumokėti netesybas (baudą, delspinigius)". Europos Sąjungos direktyva Nr. 73/23 9/EWG bei Lietuvos Respublikos draudimo įstatymas išskiria keturias civilinės atsakomybės draudimo grupes, o būtent: a) sausumos transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimą; b) skraidymo aparatų civilinės atsakomybės draudimą; c) laivų (jūrų, ežerų, upių ir kanalų) civilinės atsakomybės draudimą; d) bendrosios civilinės atsakomybės draudimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis24 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Privalomasis civilines atsakomybes draudimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais