Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Autorystės fiksavimas, kūrinių registravimas

Autorystės fiksavimas, kūrinių registravimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Apie Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūrą. Kokias LATGA-A administruoja teises. Kūrinių registracija. Sutarties sąlygos. Nario įsipareigojimai. LATGA-A įsipareigojimai. Sutarties galiojimas. Autorinių sutarčių forma. Audiovizualinio kūrinio autoriaus registracijos kortelė.

Ištrauka

Atlikėjas – aktorius, dainininkas, muzikantas, šokėjas ar kitas asmuo, vaidinantis, dainuojantis, skaitantis, deklamuojantis, kitaip atliekantis literatūros, meno, folkloro kūrinius ar cirko numerius.
Kūrinys – originalus kūrybinės veiklos rezultatas literatūros, mokslo ar meno srityje, nepaisant jo meninės vertės, išraiškos būdo ar formos.
Fonograma – kūrinio atlikimo, kitų garsų ar garsų išraiškos įrašas, užfiksuotas techninėmis priemonėmis kokioje nors materialioje garso laikmenoje.
Licencija – autorių teisių, gretutinių teisių ar sui generis teisių subjekto (licenciaro) leidimas, suteikiantis kūrinio, gretutinių teisių ar sui generis teisių objekto naudotojui (licenciatui) teisę naudoti kūrinio, gretutinių teisių ar sui generis teisių objekto originalą arba jo kopijas (licencijos dalyką) nurodytoje teritorijoje tokiu būdu ir tokiomis sąlygomis, kaip numatyta licencinėje sutartyje. Licencija gali būti išimtinė arba neišimtinė. Neišimtine licencija licenciaras suteikia licenciatui teisę naudoti licencijos dalyką pasilikdamas teisę suteikti tokią teisę kitiems asmenims ir pats naudoti licencijos dalyką. Išimtinė licencija – tokia licencija, pagal kurią licenciaras, suteikęs licenciatui teisę naudoti licencijos dalyką, netenka teisės suteikti tokias pačias licencijas kitiems asmenims ir neturi teisės pats naudoti licencijos dalyką licenciatui perduotų teisių dalyje.
Šiame darbe aš pabandžiau susieti šiuos pavienius žodžius į visumą. Bandžiau išsiaiškinti ir perteikti ant popieriaus lapo šiuos kelis žodžius plačiau, ne tik ką jie reiškia, bet ir kuo susiję, kokią galia jie turi, kokie įstatymai yra išleisti ta tematika, galų gale, kaip padaryti pirmąjį žingsnį tiems kas apie autoryste, meną bei kūrybą svajoja, bet nieko nenusimano.
Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūrą (LATGA-A) 1990 metais įkūrė Lietuvos kūrybinės sąjungos ir autoriai. LATGA-A yra nevalstybinė organizacija. LATGA-A- autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija, turinti juridinio asmens statusą ir savo veikloje besivadovaujanti Lietuvos Respublikos Konstitucija, Autorių teisių bei gretutinių teisių įstatymu, taip pat kitais teisės aktais bei asociacijos įstatais. LATGA-A tikslas- kolektyviai administruoti autorių teisių turėtojų teises, rinkti ir paskirstyti autorinį atlyginimą už kūrinių panaudojimą, koordinuoti asociacijos narių veiklą, užtikrinti kuo platesnį Lietuvos ir užsienio autorių kūrinių panaudojimą, užkirsti kelią autorių teisių pažeidimams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis33.7 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasMenų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Autorystes fiksavimas kuriniu registravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • D. Bluvšteinas
Pasidalink su draugais