Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos teismai (3)

Lietuvos Respublikos teismai (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Konstitucinis Teismas. Bendrosios kompetencijos teismai. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Lietuvos apeliacinis teismas. Apygardos teismai. Apylinkės teismas. Administraciniai teismai. Apygardos administracinis teismas. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Teisėjų atleidimas ir pašalinimas iš pareigų. Teismų savivalda. Išvada.

Ištrauka

Lietuvos Respublika yra unitarinė valstybė, kurioje funkcionuoja vieninga teismų sistema. Lietuvos Respublikos Konstitucija nurodo, kad teisingumą Lietuvoje vykdo tik teismai. Kiekvienas teismas yra juridinis asmuo ir turi antspaudą su Lietuvos valstybės herbu.
Teismai, vykdydami teisingumą, yra nepriklausomi nuo kitų valstybės valdžios institucijų, pareigūnų, politinių partijų, politinių ir visuomeninių organizacijų ir kitų asmenų. Bylas nagrinėjantys teisėjai vadovaujasi tik įstatymu. Teisėjai, vykdydami teisingumą, yra nepriklausomi nuo proceso dalyvių, teismų administracijos, kitų teisėjų, valstybės valdžios institucijų, pareigūnų bei kitų asmenų. Teisėjams negali būti daromas joks politinis, ekonominis, psichologinis, socialinis spaudimas ar kitoks neteisėtas poveikis, kuris galėtų turėti įtakos jų sprendimams.
Teismų sistemą ir kompetenciją nustato Lietuvos Respublikos Konstitucija, Teismų įstatymas bei kiti įstatymai.
Teisminę valdžią Lietuvoje sudaro bendrosios kompetencijos teismai, specializuoti teismai ir Konstitucinis teismas.
Daug diskusijų kyla dėl Konstitucinio Teismo vietos valstybės valdžios institucijų sistemoje. Sunku teigti,kad žodis "Teismas" apima ir Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą. Tokio keblumo nebūtų, jei Konstitucijos IX skirsnyje "Teismas" būtų įterptos nuostatos, susijusios su Konstitucinio Teismo teisine padėtimi. Tačiau tokios nuostatos pateiktos atskirame Konstitucijos skirsnyje (VIII) "Konstitucinis Teismas". Taip pat yra net atskiras Konstitucinio Teismo įstatymas.
Manoma, kad įstatymo leidėjo suformuluotos Konstitucinio Teismo įstatymo normos leidžia teigti, jog Konstitucinis Teismas yra teisminės valdžios dalis. Tai įrodo šie požymiai: teismo savarankiškumas ir nepriklausomumas, Konstitucijoje apibrėžta teismo kompetencija, į teisminį procesą panaši veiklos forma, teismą sudarančių teisėjų statuso adekvatumas kitų teismų teisėjų statusui, priimtų sprendimų privalomumas. Pirmasis Konstitucinio Teismo pirmininkas J. Žilys laikosi nuomonės, "kad Konstitucinis Teismas yra teisminė institucija, įgyvendinanti iš Konstitucijos apsaugos aktualijų kylančią konstitucinę jurisdikciją. Kartu reikia pabrėžti, jog Konstitucinis Teismas nėra nei apeliacinė, nei kasacinė instancija. Jis nepriklauso bendrosios kompetencijos ar specializuotų teismų sistemai.
Šiame savo darbe bandysiu apibūdinti Lietuvos Respublikos Teismų sistemą, teismų kompetenciją, sudėtį, aparato struktūrą. Taip pat bandysiu apibūdinti Konstitucinio Teismo vietą valstybės valdžių sistemoje, jo sudėtį, kompetenciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Dydis33.9 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos teismai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais