Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Diplomatinė gynyba: teisinio reglamentavimo tendencija šiuolaikinėje tarptautinėje teisėje

Diplomatinė gynyba: teisinio reglamentavimo tendencija šiuolaikinėje tarptautinėje teisėje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Diplomatinė piliečių gynyba Lietuvoje. Piliečių diplomatinės gynybos sąlygos ir tvarka. Diplomatinė gynyba kaip diplomatinės atstovybės funkcija. Diplomatinės gynybos priemonės. Valstybės atsakomybė ir elgesys su užsieniečiais. Valstybės atsakomybę šalinančios aplinkybės. Pilietybė – svarbi diplomatinės gynybos sąlyga. Valstybių atstovybių ir valstybių atstovų statusas tarptautinėse organizacijose. Žmogaus teisių reglamentavimas pasauliniu mastu. Žmogaus teisių reglamentavimas Europos sąjungoje. Europos sąjungos pagrindinių teisių chartijos struktūra ir joje išdėstytos žmogaus teisės. Apibendrinimas. Išvados.

Ištrauka

Pasirinkau darbo temą ,,diplomatinė gynyba", nes esu susidūrus gyvenime su ambasadomis ir noriu labiau įsigilinti, iš arčiau pažinti visą šią systemą. Siekiu sužinoti diplomatinių atstovybių paskirtį, struktūrą, subtilybes, suprasti, koks darbas yra atliekamas ir koks jo pasiskirstymas.
Diplomatinė gynyba - valstybės piliečių ir juridinių asmenų gynimas užsienyje, kuriuo jų valstybė užsiima dėl to, kad jų atžvilgiu yra padarytas tarptautinės teisės pa¬žeidimas. Diplomatinė gynyba reiškiasi kaip pateiktas pareiškimas valsty¬bei pažeidėjai (ieškiniai tarptautiniuose teismuose ir arbitražuo¬se, atsakomosios priemones ir kt.). Draudžiamos diplomatinės gynybos priemonės, kai yra naudojama karinė jėga ar ja grasina¬ma, taip pat priemonės, kuriomis pažeidžiamos žmo¬gaus teisės ir laisvės.
Taigi XXa. (o tiksliau - antrojoje jo pusėje) žmogaus teisių apsaugos procesas tapo viena svarbiausių valstybių politinio, teisinio ir socialinio gyvenimo sudėtinių dalių ir viena iš reikšmingiausių ir įdomiausių tarptautinės teisės raidos naujovių šiuo laikotarpiu. Tradicinio "valstybės - asmuo" santykio nariai ima keistis vietomis: šimtmečius trukusią vertybinę valstybės pirmenybę prieš asmenį keičia asmens pirmenybė. Šiuo metu pasaulinė bendrija rengia naujus, suderintus standartus šioje srityje ir siekia, kad kuo daugiau šalių prisijungtų prie aprobuotų ir priimtų tarptautinių susitarimų ir prie naujų kūrimo. Nes būtent žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo būklė konkrečioje valstybėje yra vienas iš svarbiausių kriterijų, kuriuo vadovaujantis galima spręsti, koks šios valstybės demokratiškumo, joje egzistuojančio teisingumo lygis.
Kursinio darbo tikslas – išnagrinėti diplomatinės gynybos sąlygas bei patį diplomatinės gynybos mechanizmą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Dydis41.52 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diplomatine gynyba teisinio reglamentavimo tendencija siuolaikineje tarptautineje teiseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Lektorė V. Tamašauskienė
Pasidalink su draugais