Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinė vartotojų apsauga

Teisinė vartotojų apsauga

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Vartotojų teisių gynimo įstatymai. Vartotojo informavimas. Vartotojų teisių gynimo institucijos. Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos veikla. Tarptautinis vartotojų apsaugos gynimo tinklas. Vartotojų teisių apsaugos strategijos ir švietimo programų tikslai. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienos išsivysčiusios šalies pareiga ginti ir apsaugoti vartotojų teises. Lietuvoje šiam klausimui skiriamas nemenkas dėmesys. Vartotojas turi teisę gauti išsamią ir teisingą informaciją valstybine kalba apie prekių ir paslaugų įsigijimo sąlygas, jų kokybę, saugumą, vartojimo būdą (naudojimosi taisykles), garantijos ir keitimo laiką, prekių pirkimo (paslaugų teikimo) sutarties nutraukimo tvarką, taip pat kitą jam, kaip vartotojui, reikalingą informaciją. Šią informaciją vartotojui privalo suteikti ir už jos teisingumą atsako prekių pardavėjas.
Lietuvoje nemažai institucijų vykdo vartotojų švietimą, informuoja apie vartotojų teises, leidžia leidinius, organizuoja seminarus, tačiau ne visoje Lietuvos teritorijoje vartotojų švietimo veikla pakankamai koordinuojama. Labiausiai informuoti yra didžiųjų miestų gyventojai. Lietuvos įstatymai gina pažeistas vartotojų teises nepriklausomai, nuo to kur ir kokioje Lietuvos dalyje jie gyvena. Patobulinti įstatymai suteikia plačias teises vartotojams.
Lietuvos Respublikoje sukurta vartotojų apsaugos sistema, kurios pagrindą sudaro Vartotojų teisių gynimo įstatymas ir kiti teisės aktai kurie numato, kad jų laikymosi priežiūrą vykdo vartotojų teisių gynimo valstybinės įstaigos ir visuomeninės vartotojų organizacijos, kurias remia ir teikia finansinę paramą valstybė. Nacionalinė vartotojų teisių apsaugos taryba yra pagrindinė institucija, atsakinga už vartotojų teisių apsaugą šalyje, ji koordinuoja ir derina kitų šios srities institucijų veiklą.
Lietuvoje, kaip ir Europos Sąjungoje, prie svarbiausių vartotojų teisių priskiriama:
Teisė į sveikatos ir saugumo apsaugą.
Teisė į ekonominių interesų apsaugą.
Nuostolių atlyginimo teisė.
Teisė į informaciją ir švietimą.
Reprezentacijos teisė (teisė būti išgirstam).
Vartotojų teisių gynimo įstatymas buvo priimtas 1994 metais. Lietuvos vartotojų teisių gynimas yra prioritetinė valstybės ekonominės ir socialinės politikos dalis, numatanti, kad valstybė gina vartotojo interesus. Šis įstatymas nustato ir garantuoja gyventojų, kaip prekių ir paslaugų vartotojų, teises, gina jų ekonominius ir socialinius interesus. Sveikatos priežiūros paslaugų ir aprūpinimo vaistais šis įstatymas nereglamentuoja. Jis reguliuoja vartotojų ir nustatyta tvarka įregistruotų pardavėjų bei paslaugų teikėjų santykius, kurių nereguliuoja kiti galiojantys įstatymai. Šiame įstatyme vartojamos tokios sąvokos:
vartotojas - fizinis asmuo, kuris pareiškia norą pirkti, perka ir naudoja prekę ar paslaugą savo asmeniniams ar namų ūkio poreikiams;
pardavėjas - asmuo, realizuojantis prekes verslo patalpose ir už jų ribų.
paslaugų teikėjas - asmuo, teikiantis į rinką paslaugas;
prekė – bet koks kilnojamas turtas (daiktas), parduodamas arba siūlomas parduoti vartotojams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis21.67 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisine vartotoju apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais