Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisininkų rengimas Lietuvoje

Teisininkų rengimas Lietuvoje

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Teisininkų rengimas Lietuvoje. Atkurtos Lietuvos laikotarpiu teisininkų rengimas (1918-1940m.). Okupacijos laikotarpiu teisininkų rengimas (1940-1990m.). Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu teisininkų rengimas ir jos tolimesnė raida. Teisės mokslas. Atkurtos Lietuvos laikotarpiu (1918-1940m.). Okupacijos laikotarpiu (1940-1990m.). Išvados.

Ištrauka

Šis darbas gali būti aktualus būsimiems teisininkams, kuriems įdomi valstybės teisinės sistemos istorija. Šiame darbe yra išdėstyti pagrindiniai ir trumpi faktai apie teisininkų rengimą: Atkurtoje Lietuvoje (1918-1940 m.), Okupacijos laikotarpiu (1940-1990 m.) ir Nepriklausomybės metais, taip pat tolimesnė teisininkų raida iki šių dienų.
Yra aprašoma, koks sunkus kelias buvo įgyti kvalifikuotą teisininko specialybę, sunkiausiais Lietuvos istorijos laikotarpiais, kaip buvo studentai rengiami ir ugdomi. Nepaisant karo, dėstytojų ir profesorių dėka, jie išugdė ir parengė puikią teisininkų kartą, kurie padėjo pagrindus mūsų konstitucinei teisei.
Teisės mokslas vystėsi taip pat sklandžiai dėl puikių to meto profesorių: M. Romerio, V. Janulaičio ir kitų. Teisės mokslas plėtėsi net už Lietuvos ribų , kur Lietuvos studentai galėjo studijuoti užsienyje. Nors Lietuvoje buvo sąlygų studijuoti, nes fakultetuose dirbo gana tuo metu gabūs ir profesionalūs dėstytojai ir profesoriai.
Vos tik ėmus ryškėti Lietuvos valstybės atkūrimo perspektyvai, veikliausi visuomenės atstovai susirūpino specialistais, diplomuotų teisininkų rengimu, reikalingų būsimam administraciniam aparatui ir teismams.
Atkūrus 1918 metais Lietuvoje nepriklausomybę, bet Lenkijai okupavus Vilnių, 1920m. metais visuomenės iniciatyva Kaune susikūrusių Aukštųjų kursų Teisių skyriuje, kur mokslo procesas buvo organizuotas pagal aukštosios mokyklos reikalavimus ir tvarką, teisės istorijai buvo rodomas išskirtinis dėmesys: keturios valandos per savaitę skirtos Lietuvos teisės istorijai- ją skaitė jau plačiai žinomas teisės istorikas, tuo metu dirbęs Vyriausiojo tribunolo teisėju, Augustinas Janulaitis, dvi valandos – Lietuvos Statuto teisę, be to, šešias valandas per savaitę skaityta romėnų teisė.
Didelių vilčių sprendžiant šią problemą buvo dedama į 1918 m. pabaigoje pradėtą atkurti Vilniaus universitetą, kurio statusą Švietimo ministerijos valdytojo teikimu Lietuvos valstybės taryba priėmė gruodžio 5 dieną. Lietuvos visuomenei ir valstybei buvo aktualu, kad Vilniaus universiteto statusas buvo priimtas įstatymas Laikinosios Konstitucijos Pamatinių Dėsnių ir Laikinojo Lietuvos teismų ir jų darbo sutvarkymo įstatymai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis13.6 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word TEISININKU RENGIMAS ATKURTOJE LIETUVOJE [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais