Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Asmeninių tėvų teisių ir pareigų samprata ir turinys

Asmeninių tėvų teisių ir pareigų samprata ir turinys

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Tėvų asmeninių teisių ir pareigų turinys. Vaiko auklėjimas. Rūpintis savo vaikų sveikata. Rūpintis savo vaikų dvasiniu ir moraliniu ugdymu. Vardo vaikui suteikimas. Pavardės vaikui suteikimas. Vaiko gyvenamoji vieta. Vaiko gyvenamoji vieta tėvams gyvenant skyrium. Tėvo ar motinos teisė bendrauti su vaiku ir dalyvauti jį auklėjant. Bendravimas su vaiku ir dalyvavimas jį auklėjant ypatingomis situacijomis. Kitų giminaičių bendravimas su vaiku. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnyje šeima traktuojama kaip visuomenės ir valstybės pagrindas. Dėl šeimos gyvenime vykstančių procesų įvairiapusiškumo jos santykiai tampa labai specifiniu teisinio reguliavimo dalyku, kurį veikia ne tik teisė, bet ir moralė, ideologija, religija. Taigi šeimoje ne tik gimsta žmogus, bet ir atitinkamų šeimos gyvenimo procesų sistemoje formuojasi jo pasaulėžiūra, požiūris į vertybes. Kadangi šeima yra ne tik viena iš žmogaus asmeninio gyvenimo organizavimo formų, ji taip pat reprodukuoja ir visuomenę. Valstybė, įvertindama šeimos svarbą, prisiima įsipareigojimus, kuriuos įtvirtina Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnio 2 dalyje, nustatydama, kad "valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę". Šiame straipsnyje taip pat įtvirtinta "tėvų teisė ir pareiga – auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti" ir nustatyta, kad "sutuoktinių teisės šeimoje yra lygios".
Šiame savarankiškame darbe yra aptariamos pagrindinės tėvų asmeninės teisės ir pareigos, kurios nustatytos LR Civiliniame Kodekse (III knyga, XI skyrius 3 skirsnis), vardo pavardės suteikimas vaikui, gyvenamosios vietos užtikrinimas, auklėjimas, ugdymas, kai tėvai gyvena skyrium ir jų turinys.
Tėvų teisės ir pareigos dažniausiai suprantamos kaip vaikų auklėjimas, išlaikymas, meilė jiems, užtikrinti kuo turiningesnį gyvenimą ir žinoma savo vaikus ugdyti taip, kad jie užaugtų dorais ir ištikimais piliečiais.
Tėvai turi ne tik teises, bet ir pareigas:
1. Auklėti savo vaikus ir būti atsakingiems už jų auklėjimą ir raidą.
2. Rūpintis savo vaikų sveikata.
3. Rūpintis savo vaikų dvasiniu ir moraliniu ugdymu.
4. Užtikrinti galimybę vaikui eiti į mokykla.
Vaiko auklėjimo apibrėžimo įstatyme nėra, tačiau auklėjimas suprantamas kaip nuolatinis ir kryptingas poveikis vaiko sąmonei siekiant kuo geriau parengti jį savarankiškam gyvenimui, įdiegti vaikui tam tikras teigiamas savybes ir įpročius, apsaugoti jį nuo žalingos įtakos ir padarinių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Dydis24.72 KB
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmeniniu tevu teisiu ir pareigu samprata ir turinys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Kolpingo kolegija / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais