Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinės sąmonės ir teisinės kultūros santykis (2)

Teisinės sąmonės ir teisinės kultūros santykis (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Teisinė sąmonė. Teisinė kultūra. Teisinė kultūra ir jos teisinis santykis su teisine sąmone. Išvados.

Ištrauka

Teisinė sąmonė sudaro susiorganizavusios į valstybę visuomenės teisinio gyvenimo pamatą ir organišką sudedamąją jos dalį. Jos atsiradimui ir raidai poveikį daro socialiniai politiniai, ekonominiai ir kultūriniai veiksniai, ji susijusi ir sąveikauja su politine sąmone, morale, menu, religija, filosofija ir mokslu.
Teisinė sąmonė atspindi visuomenės teisinį gyvenimą, teisinius santykius, teisės nuostatų esmę ir vaidmenį visuomenės, jos socialinių grupių ir asmens sąmonėje.
Teisinė sąmonė yra teisės žinios, galiojančios teisės, teisinės minties, idėjų, susijusių su norimais teisės pokyčiais, vertinimas, t. y. ne tik objekto atspindėjimo rezultatas, bet ir priemonė paveikti objektą, visą valstybės teisinę sistemą.
Teisinė sąmonė yra pažiūrų, idėjų, jausmų, nuotaikų teisės atžvilgiu visuma. Ji apima teisės sampratą, požiūrį į teisės vaidmenį, teisės institucijų vaidmenį visuomenėje ir valstybėje, žmogaus teisių idėjas, jo atsakomybę kitiems žmonėms, visuomenei ir valstybei. Visuomenės teisinė sąmonė orientuojama į teisingą žmonių santykių reguliavimą, visuomenės vienybės užtikrinimą.
Teisinė sąmonė, būdama svarbiausia sudedamoji visuomenės teisinio gyvenimo dalis, sąveikauja su kitais teisinės sistemos elementais: teisės normomis, principais, institutais, teisės institucijomis, teisėkūra ir teisės įgyvendinimu, su mūsų teisiniais santykiais. Teisinės sistemos elementų tarpusavio ryšiai ir sąveika sudaro galimybę suprasti teisinius visuomenės gyvenimo aspektus.
Valstybės viduje ir tarptautiniu mastu teisinė sąmonė glaudžiai sąveikauja su politine sąmone. Konstitucijoje ir kituose teisės aktuose įtvirtinti svarbiausi valstybės, jos institucijų pradai, piliečių politinės teisės ir laisvės rodo, kad teisinė sąmonė yra tiesiogiai susijusi su politine sąmone. Politinė sąmonė atspindi visuomenės politinius santykius, kurių branduolį sudaro tautų, tautybių santykiai, taip pat šių santykius su valstybe. Teisinė sąmonė atspindi visuomenės teisinio gyvenimo dalyvių tarpusavio santykius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis20.48 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisines samones ir teisines kulturos santykis (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais