Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos (LR) diplomatiniai santykiai po Lietuvos Respublikos (LR) nepriklausomybės atkūrimo

Lietuvos Respublikos (LR) diplomatiniai santykiai po Lietuvos Respublikos (LR) nepriklausomybės atkūrimo

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Diplomatija. Diplomatinės ir konsulinės veiklos formos. Diplomatinių santykių nustatymo procesas. Kodėl ir kaip Islandija pripažino Lietuvą? Lietuvos respublikos diplomatiniai santykiai su Rusijos federacija. Santykių principai. Lietuvos ir Lenkijos diplomatiniai santykiai. Lietuvos diplomatija 1991 – 1992 metais. 1997 m. Lietuvos respublikos prezidento metinio pranešimo ištrauka. Dvišalis bendradarbiavimas. Išvados.

Ištrauka

Diplomatija ir diplomatiniai santykiai yra vieni iš svarbiausių tarptautinės bendrijos narių visaverčio bendravimo ramsčių. Šiuolaikiniai globalizacijos procesai ir tolydžio didėjanti valstybių tarpusavio priklausomybė skatina valstybes intensyvyti diplomatinę veiklą, kad būtų užtikrinta jų teisių ir teisėtų interesų apsauga bei įgyvendinami užsienio politikos uždaviniai. Diplomatijos santykiai nuėjo ilgą evoliucijos kelią, o juos reguliuojančios normos tapo bene labiausiai sistematizuota tarptautines teisės šaka. Lietuvoje tik pastarąjį dešimtmetį pasidarė palankios sąlygos tyrinėti diplomatinę teisę. Šie tyrinėjimai reikalingi ir Lietuvos diplomatijai, siekiančiai optimaliai įgyvendinti valstybės užsienio politikos uždavinius.
Lietuvos valstybės nepriklausomybė buvo atkurta 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublika yra Jungtinių Tautų narė nuo 1991 m. rugsėjo 18 d. ir dalyvauja daugelyje Jungtinių Tautų organizacijų ir susitarimų. Lietuva taip pat yra Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos Europoje narė, Šiaurės Atlanto Koordinacinės Tarybos, Europos Tarybos, NATO ir Europos Sąjungos narė. Nuo 2001 metų gegužės 31 d. – Pasaulinės Prekybos Organizacijos narė. Lietuva turi diplomatines atstovybes 94 šalyse šešiuose žemynuose bei konsulatus dar keliose šalyse.
Šio darbo tikslas panagrinėti kaip Lietuva buvo pasiruošusi diplomatinių santykių užmezgimui po Nepriklausomybės atkūrimo, kaip Lietuva vykdė užsienio politiką, kaip kitos užsienio valstybės pripažino Lietuvą kaip tarptautinės teisės subjektą.

Diplomatija – oficiali veikla, kuria valstybių, vyriausybių vadovai ir specialūs organai ryšiams su užsieniu vykdo savo valstybės užsienio politiką, gina jos interesus užsienyje. Derybos arba diplomatija, taip pat – viena iš pagrindinių valstybių užsienio politikos tikslų įgyvendinimo priemonių. Diplomatinės ir konsulinės atstovybės atstovauja savo valstybei užsienyje: Jų tiesioginė pareiga yra tos valstybės aukščiausios valdžios suformuotos užsienio politikos įgyvendinimas. Užsienio politikos vykdymas siejamas su valstybės elgesio tarptautiniuose santykiuose formomis, pavyzdžiui diplomatinių ir konsulinių santykių palaikymas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Dydis49.19 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos diplomatiniai santykiai po Lietuvos Respublikos (LR) nepriklausomybes atkurimo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Violeta Tamašauskienė
Pasidalink su draugais