Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Grupinių viešosios tvarkos pažeidimų ir riaušių likvidavimas sporto renginiuose. Taktiniai ypatumai

Grupinių viešosios tvarkos pažeidimų ir riaušių likvidavimas sporto renginiuose. Taktiniai ypatumai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadinė dalis. Dėstomoji dalis. Minios elgesio psichologija. Masinių teisėtvarkos pažeidimų ir riaušių charakteristika. Veiklos užtikrinant tvarką ir saugumą stadionuose organizavimas. Atsakingų tarnybų ir pareigūnų veiksmai ekstremalių situacijų metu. Rekomendacijos, kaip padidinti saugumą stadiono tribūnose sporto varžybų metu. Policijos veikimo būdai ir naudojamos priemonės likviduojant grupinius viešuosius tvarkos pažeidimus ir riaušes. Išvados. Reziumė (anglų kalba).

Ištrauka

Masiniai reiškiniai – tai žmogaus psichikos reiškiniai, kurie apima dideles žmonių grupes. Jie dažniausiai būna organizuoti ir stichiniai. Prie organizuotų masinių reiškinių priskiriami streikai, karai, valdžios rinkimai ir kt. Stichiniai reiškiniai yra veikiami žmonių masės – asmenys nebemąsto, jie praranda dalį savo asmenybės ir įgauna neigiamų savybių. Žmogų valdo minios psichologinis poveikis. Dažniausiai tai būna emocijų vyravimas. Žmogaus protą užvaldo emocijos. Asmuo vadovaujasi ne protu, o minios poveikiu, kuris ypač būdingas stichinių reiškinių metu.
Masinių riaušių dalyviai dažnai naudoja prievartą prieš kitus asmenis ir prieš policijos pajėgas. Ji pasireiškia tiek fiziniu tiek psichologiniu būdu.
Masiniai teisėtvarkos pažeidimai ir masinės riaušės – viena iš pavojingiausių ypatingų situacijų, kur pareigūnai susiduria su pavojingomis darbo sąlygomis. Masinės riaušės dažnai lydimos administracinių pastatų užpuolimais, sugriovimais ir padegimais, žmonių užpuolimais ir muštynėmis, autotransporto gadinimu bei policijos pareigūnų užpuolimais. Riaušių metu sužvėrėjusios minios nereaguoja į perspėjamuosius policijos veiksmus, elgiasi įžūliai ir agresyviai. Ypatingas masinių riaušių pavojus slypi tame, jog jie griauna pagrindinius visuomenės principus, destabilizuoja padėtį, susiklosto palankios sąlygos įvykdyti sunkius nusikaltimus, sukelia nepasitikėjimą policijos pajėgomis. Dėl to rekomenduojama kuo greičiau numalšinti masines riaušes, nes jos gali peraugti į nevaldomą žmonių minią, kuri nepaklūsta jokiems policijos ketinimams numalšinti jas.
Masinių riaušių numalšinimo sėkmė priklauso nuo teisingų, suderintų ir greitų policijos bei kitų teisėsaugos padalinių veiksmų, operacijos planavimo ir išankstinio šių pajėgų parengimo.
Policijos pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką masiniuose renginiuose, vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Policijos veiklos įstatymu, Policijos patrulio veiklos instrukcija, PD prie VRM instrukcija "Dėl policijos darbo užtikrinant viešąją tvarką, žmonių ir eismo saugumą, masinių renginių metu", kitais norminiais dokumentais.
Pasirinktos temos aktualumą apibūdina nepakankamas dėmesys masinių teisėtvarkos pažeidimų ir riaušių likvidavimo sporto renginiuose problemos sprendimui. Ši tema kasdien tampa vis aktualesnė, kadangi viešose vietose, gatvėse, masiniuose renginiuose, stadionuose sporto rungtynių metu atliekamos neteisėtos veikos mąstai savo didėjančiu skaičiumi iš valstybės, visuomeninių organizacijų, privačių įstaigų, sporto klubų reikalauja didelių organizacinių, finansinių, materialinių ir kitokių resursų sąnaudų, būtinų tvarkos kontrolės užtikrinimui. Ir būtent šios aplinkybės verčia atvirai kalbėti apie poreikį mobilizuoti pajėgas šių klausimų sprendimui, organizuoti bendrus mokslinius praktinius seminarus, pratybas su suinteresuotų tarnybų, sporto klubų ir atsakingų įstaigų atstovais – aptarti aktualius klausimus ir kylančias problemas šios veiklos gerinimui.
Nagrinėjant šią temą būtina atskleisti masinių teisėtvarkos pažeidimų ir riaušių atsiradimo priežastis, tvarkos ir saugumo užtikrinimo stadionuose organizavimo aspektus, taip pat policijos veiksmus likviduojant masinius neramumus.
Rašant darbą remtasi Lietuvos Respublikos įstatymais, instrukcijomis, A.Jasikevičiaus, D.Majerso paskelbtais darbais, V.Valecko, L.Karoso paskaitų medžiaga, o taip pat užsienio autorių paskelbtais straipsniais.
Darbe surinktos literatūros bei susistemintos medžiagos analizė turėtų būti naudinga rengiant metodines rekomendacijas, leisiančias geriau spręsti tvarkos ir saugumo užtikrinimo klausimus būsimų sporto rungtynių metu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Dydis35.23 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grupiniu viesosios tvarkos pazeidimu ir riausiu likvidavimas sporto renginiuose. Taktiniai ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • lektorius Povilas Vėpšta
Pasidalink su draugais