Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Bendrajai teisinei sistemai priklausančios Švedijos policijos organizacijoms būdingi ypatumai

Bendrajai teisinei sistemai priklausančios Švedijos policijos organizacijoms būdingi ypatumai

  
 
 
12345
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Švedijos policijos organizacijos ir joms būdingi ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Švedija pagal teritorijos dydį yra viena didžiausių valstybių Europoje, tačiau gyventojų skaičiumi, kuris siekia 9 mln., tai nėra labai didelė tauta. Švedijos policijoje dirba apie 26 000 žmonių, iš jų 17 000 yra policijos pareigūnai, 400 policijos viršininkai ir visi likusieji yra civiliai ekspertai ir priklauso administraciniam personalui.
Nuo to laiko, kai 1965m. oficialiai policijos veikla iš savivaldybių žinios perėjo į valstybės rankas, buvo nuspręsta, kad Švedijos policija turi būti organizuota kaip vieningos nacionalinės pajėgos. Policijos organizacija turi tris struktūros lygmenis: šiandien veikia 60 policijos tarnybų, dirbančių vietiniame, regioniniame ir centro lygmenyje. Po 1992m. įvykdytos finansinės, administracinės ir planavimo decentralizacijos padidėjo 21 regioninių policijos viršininkų įgaliojimai ir atsakomybė.
Skirtingai nei kitose šalyse, Švedija turi Nacionalinę Policijos Tarybą, iš vienos pusės palaikanti ryšius su parlamentu ir vyriausybe, o iš kitos – su policijos pajėgomis.
Nacionalinė Policijos Taryba yra centrinė policijos tarnybų administracinė ir prižiūrinti valdžia. Jai vadovauja nacionalinės policijos komisaras, kurį skiria vyriausybė.
Pagrindinės Nacionalinės Policijos Tarybos funkcijos yra vadovauti policijai ir užtikrinti koordinaciją bei racionalų išteklių panaudojimą policijos tarnybose. Vyriausybės nurodymu, taryba gali vadovauti policijos darbui taikant prevenciją ir nusikaltimų atskleidimą saugumo srityje.
Naujos technologijos ir darbo metodų plėtojimas policijos tarnybose yra kita svarbi veiklos sritis. Nacionalinei Policijos Tarybai pavaldi Nacionalinė Teismo Laboratorija, o taip pat yra atsakinga už policijos tarnybų bendrą ir aukštesnio lygio mokymą. Tokį mokymą suteikia Nacionalinė Policijos Akademija, esanti Solna mieste, bei Vaxjo ir Umea universitetų policijos programos.
Nacionalinė Policijos Taryba taip pat sprendžia, kaip vyriausybės paskirtos lėšos policijos tarnyboms yra paskirstytos tarp policijos padalinių. Be to yra atsakinga už sienos kontrolės koordinavimą, tarptautinės policijos darbą, centrinės policijos atsiliepimus į policijos ypatingų įvykių reagavimus.
Į Nacionalinės Policijos Tarybos sudėtį įeinanti Švedijos Saugumo Tarnyba atsakinga už kontrašnipinėjimą, antiteroristinius veiksmus, valstybinių objektų apsaugą, įskaitant karališką ir diplomatinę apsaugą. Saugumo Tarnybos pareiga yra nustatyti ir imtis griežtų priemonių prieš nusikaltimus, galinčius pakenkti nacionaliniam saugumui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Dydis11.36 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrajai teisinei sistemai priklausancios Svedijos policijos organizacijoms budingi ypatumai [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • lektorius E.Nedzinskas
Pasidalink su draugais