Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Agrarinė teisė

Agrarinė teisė

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Žemės ūkio paskirties žemė, jos sudėtis ir apsauga. Žemės ūkio paskirties žemės naudojimo teisė. Kitos paskirties žemės naudojimo teisė. Gamtos objektų ir išteklių žemės naudojimo teisė. Miškų ūkio paskirties žemė. Valstybinio vandenų fondo žemė. Konservacinės paskirties žemė. Žemės gelmių žemė. Išvados.

Ištrauka

Žemės santykiai yra susiję su aplinkosaugos, administraciniais, civiliniais-turtiniais ir agrariniais santykiais, kuriuos reguliuoja kitos teisės šakos. Pažymėtina, kad žemės teisė negali būti tapatinama su agrarine (žemės ūkio) teise. Žemės teisės, kaip teisės šakos, savarankiškumą Lietuvoje rodo ir tai, kad yra priimtas Žemės įstatymas, kuris iš esmės prilygsta kodifikuotam aktui.
Pagrindinė tikslinė žemės naudojimo paskirtis nustatoma arba keičiama suinteresuotų asmenų prašymu, atsižvelgiant į teritorijų planavimo dokumentus.
Apie 3,5 mln. hektarų Lietuvos teritorijos yra dirbamoji, t. y. žemės ūkio paskirties, žemė. Žemės ūkio produkcijos gamybos, perdirbimo ir realizavimo įmonėse iki 2000 metų dirbo apie 30 proc. Lietuvos gyventojų. Lietuva nuo seno tradiciškai buvo ir liko žemės ūkio ir žemdirbių kraštas.
Pagrindinė žemės ūkio gamybos priemonė yra dirvožemis. Tai viršutinis purusis Žemės plutos sluoksnis, sugebantis duoti augalų derlių.
Žemės ūkio paskirties žemė – tai tokia žemė, kuri atitinka tris pagrindinius kriterijus:
1. Pagal gamtines ir biologines savybes be papildomų gerinimo priemonių naudojama arba tinkama naudoti žemė ūkio produkcijai gaminti. Tai žemės ūkio naudmenos - ariamoji žemė, sodai, pievos ir ganyklos kartu su priklausiniais. Žemės sklypo priklausiniai - jame esantis miškas, medžių ir krūmų želdiniai, daugiamečiai sodiniai, taip pat vandens telkiniai ir melioracijos įrenginiai. Tokia žemė Nekilnojamojo turto registre teisiškai registruojama kaip žemės ūkio paskirties žemė;
2. Kitos žemės naudmenos, kurios kartu su jose esančiais pastatais, statiniais, keliais, įrenginiais ir kitais neatskiriamai su žeme susijusiais objektais Nekilnojamojo turto registre registruojamos kaip žemės ūkio paskirties žemė su nekilnojamojo turto elementais, t. y. kaip vieningas nekilnojamasis turtas.
Atkreiptinas dėmesys, kad sąvokos žemės naudmenos kaip žemės ūkio naudmenos yra nevienareikšmės. Žemės ūkio naudmenos įeina į žemės naudmenų sudėtį. Be jų, žemės naudmenas dar sudaro: miškai, keliai, užstatyti plotai (žemė po pastatais, keliais, kiemai ir pan.), vandenys, kita žemė. Tokiose žemės naudmenose tiesiogiai žemės ūkio produkcija neauginama. Jos skirtos ūkininkų ūkių, kitų žemės savininkų sodyboms, žemės naudotojų ir paslaugų žemės ūkiui tiekėjų gyvenamiesiems namams, ūkiniams pastatams, žemės ūkio produkcijos perdirbimo ir agroserviso įmonėms, kitiems su žemės ūkio gamyba susijusiems statiniams bei įrenginiams išdėstyti ir eksploatuoti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Dydis35.5 KB
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Agrarine teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais