Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Rinkimų į Europarlamentą įstatymo analizė

Rinkimų į Europarlamentą įstatymo analizė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Įstatymo paskirtis. Adresatai. Reguliaciniai santykiai. Adresatų teisės ir pareigos. Atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Rinkimai – svarbiausia piliečių dalyvavimo valstybės valdyme forma, Tautos aukščiausios suverenios galios vykdymo išraiška.
Siekiant atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės, tautos valia sudarant valdžios institucijas gali būti išreikšta tik per demokratinius rinkimus.
Galima teigti, kad rinkimai – tai savo esme demokratiškas valstybių institucijų sudarymo arba atskirų pareigų užėmimo būdas, kai tauta ar jos atstovai įstatyme nustatytų procedūrų būdu gali spręsti, kuriam asmeniui suteikti valdingus įgaliojimus, o kam juos atimti. Rinkimai tai vienintelis aktas, kurio metu politinė tautos valia įkūnijama į valdingas politines struktūras.
Taigi rinkimai vaidina svarbų vaidmenį šalies politiniame gyvenime. Jie užtikrina faktinį piliečių dalyvavimą sprendžiant valstybės ir visuomenės reikalus. Rinkimai – vienas svarbiausių valstybės valdžios legalizavimo ir legitimavimo būdų.
Lygių rinkimų teisės principas, tiesioginių rinkimų principas, slapto balsavimo principas bei viešumas rengiant ir vykdant rinkimus – tai svarbiausi rinkimų teisės principai.
Rinkimai į Europos Parlamentą – Europos Parlamento narių į Lietuvos Respublikai skirtas vietas rinkimai, kuriuose šie Europos Parlamento nariai išrenkami visuotinuose, lygiuose, laisvuose, tiesioginiuose rinkimuose slaptu balsavimu.
Rinkimų į Europos Parlamentą teisę turi Lietuvos Respublikos piliečiai, taip pat nuolat gyvenantys Lietuvoje kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų.
Rinkimai į Europos Parlamentą Lietuvos Respublikoje vyksta sekmadienį, kuris yra tuo pačiu laikotarpiu, kai visose Europos Sąjungos valstybėse narėse vyksta rinkimai į Europos Parlamentą.
Šiame rašto darbe analizuojamas rinkimų į Europos Parlamentą įstatymas, jo struktūra, paskirtis bei funkcijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Dydis15.86 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rinkimu i Europarlamenta istatymo analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Kauno technologijos universiteto gimnazija / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais