Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normos samprata

Teisės normos samprata

Aprašymas

Įvadas. Teisės normos samprata. Teisės normos struktūra. Specifiniai teisės normos bruožai. Išvados.

Ištrauka

Visa žmonijos raidos istorija parodė, kad negali būti visuomenės be tam tikrų taisyklių, reguliuojančių jos narių tarpusavio santykius. Reikiama tvarka ir drausmė palaikoma, reguliuojama ir užtikrinama įvairaus pobūdžio elgesio taisyklių: teisės ir moralės normų, visuomeninių susivienijimų taisyklių, papročių, tradicijų ir kt. Be šių priemonių, kurios reguliuoja santykius visuomenėje, nebūtų galima užtikrinti materialinių vertybių gamybos ir paskirstymo, patenkinti materialinių ir kultūrinių žmonių poreikių, apsaugoti kitų jų teisių ir teisėtų interesų.
Žodis "teisė" ne tik lietuvių, bet ir kitose Europos valstybių kalbose išreiškia tiesią, tikslią ribą, tiesą, teisingumą. Teisės terminas kasdienėje kalboje vartojamas pačiomis įvairiausiomis prasmėmis. Bendriausia prasme teisė gali būti apibūdinama kaip tam tikros galimybės, kurių turi vienas ar kitas asmuo, taip pat kaip šių galimybių atsiradimo ir įgyvendinimo pagrindai. Tai teisė į darbą ar poilsį, teisė vairuoti, noras studijuoti teisę, žmogaus teisių užtikrinimas ir t.t.
Filosofine prasme teisė suprantama vienaip, sociologine kitaip, o teisės teorijoje ne retai galima sutikti pasakymą, kad teisė – tai teisės normos. Tai pakankamai susiaurintas, bet kartu ir daug savyje talpinantis teisės sąvokos aiškinimas. Šis darbas bus skirtas ne tik teisės normos analizei, požymių aprašymui, tačiau ir visai teisei apskritai.
Spaudoje ir kasdienėje kalboje sąvoka "teisė" vartojama įvairiomis prasmėmis (dažnai skaitome ir girdime sakant "asmeninė teisė", "moralinė teisė" ir kt.). Teisine prasme prasme sąvoka "teisė" vartojama kaip asmens elgesio socialinio įvertinimo (teisėto ar neteisėto) matas (kriterijus) remiantis teisės normomis, nustatoma, kurie asmens poelgiai yra leistini (taigi ir teisėti), kurie – draudžiami (neteisėti) ir kokie galimi neleistino elgesio (teisės pažeidimo) padariniai (sankcijos). Moksliniuose darbuose, atsižvelgiant i teisės, kaip socialinio fenomeno, savybes, teisė paprastai apibrėžiama kaip valstybės nustatytų ar sankcionuotų ir jos saugomų privalomų elgesio taisyklių (normų) visuma.
Protingas žmogus savo veikime visuomet yra kurio nors tikslo vedamas. Tikslui pasiekti jis savo veikime laikosi tam tikrų taisyklių, kurios apskritai yra vadinamos normomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Dydis9.47 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word teises normos samprata [speros.lt].rtf
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių universiteto gimnazija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais