Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Viešosios pirkimo-pardavimo sutartys

Viešosios pirkimo-pardavimo sutartys

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Teisiniai santykiai. Pirkimo pardavimo sutartis. Viešojo pirkimo-pardavimo sutartys. Teisės aktai, reglamentuojantys viešuosius pirkimus Lietuvoje. Pagrindinės sąvokos. Pirkimo pradžia ir pabaiga. Pirkimo sutartis. Preliminarioji sutartis. Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Teisės socialinė paskirtis – tai tikslas, kuriam teisė kuriama ir dėl kurio egzistuoja. Kadangi teisė atsiranda iš žmonių bendravimo, todėl skirta jį valdyti, atsižvelgiant į žmonių lygybę, tiesiogine prasme saugoti visų visuomenės narių teises ir lemti jų įgyvendinimą.
Civilinė teisė, kaip viena iš teisės šakų, reikšminga mūsų gyvenime, nes visiems mums tenka susidurti su šios teisės reguliuojamais santykiais, ir daugelis šių santykių tokie dažni, įprasti, kad nejaučiame jų teisinio pobūdžio. Tokie santykiai yra nuolat sudaromos maisto prekių, pramoninių prekių pirkimo pardavimo sutartys, rangos sutartys, pervežimo sutartys ir kt. (5)
Sutartis yra labiausiai paplitusi sandorių rūšis. Sutartimi įforminami turtiniai ir kai kurie teisiniai santykiai tarp fizinių asmenų, ūkio subjektų, tarp fizinių ir juridinių asmenų.
Sutarčių struktūros sudarymo pagrindas yra Lietuvos Respublikos įstatymai, Civilinis kodeksas, kiti šalies tarptautiniai ir norminiai aktai bei praktikų darbai. Sutartiniai ryšiai atsiveriant tarptautinei rinkai kaskart tampa įvairesni ir sudėtingesni.
Šio darbo tikslas yra apibrėžti ir apibendrinti viešojo pirkimo-padavimo sutartis, kaip pagrindinę prekinių – piniginių santykių teisinę formą.
Teisinių santykių struktūrą sudaro elementai: teisinio santykio objektas, subjektas ir turinys.
Metodologiniu požiūriu žmonių veiklos objektas yra visa tai, į ką orientuota jų pažintinė, ūkinė, politinė, organizacinė, emocinė estetinė ar kitokia veikla. Atitinkamai teisinio santykio objektas – tai tos vertybės, į kurias nukreiptos tokio santykio dalyvių teisės ir pareigos, dėl ko asmenys sueina į tam tikrą teisinį santykį.
Tačiau tokia teisinio santykio objekto apibrėžtis yra nepakankama, nes ji pernelyg abstrakti. Teisinio santykio objektas tada galėtų būti bet kas, net ir pats žmogus. Bet žmogus teisinėje valstybėje nėra teisinių santykių objektas, nes žmogus negali būti priemonė įgyvendinti kito asmens teises. Žmonės gali būti tik abipusio paslaugų teikimo santykių subjektai. Tik vergovinėje ir iš dalies baudžiavinėje santvarkoje žmogus vergas buvo laikomas teisinių santykių (pirkimo-pardavimo) objektu. Vergas, pasak Aristotelio, nebuvo laikomas žmogumi, o tik "kalbančiu daiktu". Todėl kiti galėjo juo naudotis kaip savo tikslų siekimo priemone, dėl jo panaudojimo sudarinėti įvairius sandorius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Dydis31.94 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesojo pirkimo pardavimo sutartys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais