Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Vaizdo įrašo fiksavimas kriminalistikoje

Vaizdo įrašo fiksavimas kriminalistikoje

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Kriminalistinės technikos pradmenys. Kriminalistinio vaizdo fiksavimas. Kriminalistinio vaizdo fiksavimo samprata, sistema. Kriminalistikos fotografijos sąvoka, reikšmė, rūšys. Operatyvinės fotografijos būdai. Pagrindiniai kriminalistinės fotografijos tyrimo metodai. Vaizdo įrašas. Vaizdo įrašas ir kiti vaizdo fiksavimo metodai. Kriminalistinės fotografijos ir vaizdo įrašo panaudojimo įforminimas. Išvados.

Ištrauka

Tiriant nusikaltimus, didelis dėmesys yra skiriamas techninėms pėdsakų ir kitų objektų fiksavimo būdams. Iš pradžių tai buvo gana tikslūs išmatavimai, nesudėtingos schemos ir planai, vėliau modeliavimas bei fotografavimas. Kriminalistikoje nėra daug tokių metodų, kurių reikšmė tiriant ir aiškinant nusikaltimus įvairiose stadijose yra tokia aiški ir neginčijama kaip fotografijos. XIX a. vid. fotografijos metodais fiksuojami nusikaltimų pėdsakai įvykio vietose. XIX a. 2 pusėje plėtojosi bendroji fotografija, kriminalistai kuria specialius fotografavimo metodus ir būdus, priemones ir aparatūrą, rengia kriminalistinės tiriamosios fotografijos metodikas. Fotografijos metodai naudojami ne tik nusikaltėliams registruoti, pėdsakams fiksuoti, bet taip pat ir atliekant tardymo ir paieškos operatyvinius veiksmus, darant įvairias ekspertizes.
Visi šie metodai ir techninės priemonės gali būti panaudotos tam tikriems objektams užfiksuoti ir jų atvaizdams išsaugoti, iliustracinei medžiagai gauti, objektams, esantiems už žmogaus jutimo galimybių tirti. Tad šiame referate kalbėsiu apie kriminalistikos fotografijos sąvoką, reikšmę, rūšis, kriminalistinio vaizdo fiksavimo sampratą, sistemą, technikos pradmenis, kriminalistinės fotografijos ir vaizdo įrašo panaudojimo įforminimus, vaizdo įrašus ir kitus vaizdo fiksavimo metodus, pagrindinius kriminalistinės fotografijos tyrimo metodus, operatyvinės fotografijos būdus.
Kriminalistinė technika – tai techninių priemonių, metodų ir būdų, naudojamų įrodymams surasti, įtvirtinti, paimti bei ištirti sistema.
"Kriminalistinė technika" taip pat apima ir įvairių prietaisų technines priemones, aparatūrą, įtaisus, medžiagas, instrumentus ir t.t .
Daugelis baudžiamojo proceso normų tiesiogiai numato filmavimo, fotografavimo, garso įrašymo, matavimo, pėdsakų išliejų ir antspaudų darymo galimybę atliekant įvykio vietos apžiūrą ir kitus tardymo veiksmus.
Įstatymas reikalauja, kad apie kriminalistinės ir kitokios technikos panaudojimą būtų pažymėta atitinkamuose tardymo veiksmo protokole, kuriame be to reikia nurodyti, kokios techninės priemonės, kokiomis sąlygomis bei tvarka, kokių objektų atžvilgiu buvo panaudotos ir kokie buvo gauti rezultatai. Nesilaikant šio reikalavimo kriminalistinės technikos panaudojimo rezultatai neturės įrodomosios reikšmės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis19.92 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaizdo iraso fiksavimas kriminalistikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais