Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos (ES) antrinės teisės aktai ir jų apibūdinimas sutartyje dėl konstitucijos Europai projekte

Europos Sąjungos (ES) antrinės teisės aktai ir jų apibūdinimas sutartyje dėl konstitucijos Europai projekte

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Reglamentai (angl. regulation, pranc. reglement, vok. Verordnung). Direktyvos (angl. directive, pranc. directive, vok. Richtlinie). Tiesioginis direktyvų veikimas. Netiesioginis trečiasis direktyvų veikimas. Nacionalinės teisės normų interpretavimas atsižvelgiant į direktyvų nuostatas. Sprendimai (angl. decision, pranc. décision, vok. Entscheidung). Privalomo antrinės teisės akto anuliavimas, atšaukimas, panaikinimas, pakeitimas ir pataisa. Rekomendacija (angl. recommendation, pranc. recommandation, vok. Empfehlung) ir nuomonė (angl. opinion, pranc. avis, vok. Meinung). Nestandartiniai aktai. Europos Sąjungos (ES) antriniai teisės aktai. Europos Sąjungos (ES) II (Bendroji užsienio ir saugumo politikos sritis (BUSP)) bei III (policijos ir teismų bendradarbiavimas baudžiamosiose bylose (PTB)) ramsčiuose. Europos Sąjungos (ES) antrinių teisės aktų skelbimas ir įsigaliojimas. Nacionalinės teisės harmonizavimas. ES antrinės teisės aktų apibūdinimas sutartyje dėl Konstitucijos Europai projekte. Išvados.

Ištrauka

Europos Sąjunga - precedento ir analogo pasaulyje neturintis darinys . Europos Sąjunga veikia remdamasi tarp jos šalių narių pasirašytomis sutartimis: dar šeštajame dešimtmetyje Paryžiuje (Europos anglių ir plieno bendrijos steigimo) ir Romoje pasirašytomis sutartimis ir neseniai pasirašytomis Mastrichto, Amsterdamo ir Nicos sutartimis. Šios sutartys sudaro vadinamąją "pirminę" teisę. Ja remiantis sukurta didelė dalis "antrinės" teisės , kuri turi tiesioginės įtakos Europos Sąjungos piliečių kasdieniam gyvenimui. Antrinę teisę galima apibrėžti kaip normatyvinius teisės aktus, kuriuos Europos institucijos priima taikydamos sutarčių nuostatas ir negali joms prieštarauti. Antrinei teisei priklauso Europos Bendrijų sutartyje numatyti privalomi teisės aktai (reglamentai, direktyvos ir sprendimai) ir neprivalomi teisės aktai (rezoliucijos, nuomonės), taip pat kiti teisės aktai, pavyzdžiui, institucijų vidaus darbo tvarkos taisyklės, Bendrijos veiksmų programos.
Šią temą pasirinkau dėl jos aktualumo: Lietuvos įstojimas į Europos Sąjungą bei Konstitucinės sutarties priėmimas , diskutuojami pokyčiai numatyti Europos Sąjungos Konstitucijoje (ypač svarbūs nagrinėjamos temos atžvilgiu – įtvirtinta antrinės teisės aktų hierarchija).
Šio darbo nagrinėjimo objektas - Europos Sąjungos antriniai teisės aktai. Jie svarbūs ne tik pačiai Sąjungai, kaip vienas iš savarankiškumo pagrindų, bet ir valstybėms narėms, nes nepriklausomai nuo jų įstatymų Europos Sąjungos teisė ne tik nustato pareigas individams, bet taip pat ir teises, kurios tampa jų teisinės padėties dalimi. Todėl šio darbo tikslas – išskirti Europos sąjungos antrinių teisės aktų rūšis, jų požymius bei aptarti jų apibūdinimą sutartyje dėl Konstitucijos Europai projekte.
Keliami uždaviniai: 1) nustatyti antrinių teisės aktų rūšis; 2) įsigilinti į kiekvienos iš jų veikimą; 3) apibrėžti kiekvieno teisės akto galiojimo sferą, privalomumą, taikymo apribojimus; 4) apžvelgti aktų įsigaliojimą, panaikinimą; 5) nustatyti, kaip teisės aktai veikia valstybėse narėse; 6) pateikti antrinių teisės aktų apibūdinimą sutartyje dėl Konstitucijos Europai projekte. Naudosiu loginį, sisteminį ir lyginamąjį metodus.
Po Europos sutarties, steigiančios asociaciją tarp Europos bendrijų bei jų šalių narių, iš vienos pusės, ir Lietuvos Respublikos, iš kitos pusės pasirašymo 1995 metų birželį Lietuvoje pradėjo plisti daug informacijos apie Europos sąjungą tiek lietuvių, tiek užsienio kalba. Daug naudingos informacijos randama interneto tinklapiuose. Taigi literatūros atžvilgiu ši sritis yra labai turtinga. Šio darbo teorinis pagrindas randamas – D. Žalimo, S. Žaltauskaitės-Žalimienės, Z. Petrausko, J. Saladžius knygoje "Tarptautinės organizacijos", A. Tatham "Europos Sąjungos teisė", W Cairns "Europos Sąjungos teisės įvadas". Rašydama darbą taip pat rėmiausi sutarties dėl Konstitucijos Europai projektu, Europos Teisingumo Teismo (ETT) bylomis, Europos Bendrijos steigimo sutartimi ir kt.
Siekdama apsibrėžto darbo tikslo, pirmiausia aptarsiu Europos Sąjungos antrinės teisės aktų rūšis atskirai po vieną, po to apibūdinsiu jas remdamasi sutarties dėl Konstitucijos Europai projektu. Darbo gale pateiksiu nagrinėtos temos išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Dydis38.65 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) antrines teises aktai ir ju apibudinimas sutartyje del konstitucijos Europai projekte [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Gobytė
Pasidalink su draugais