Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Bendrijos teisė

Europos Bendrijos teisė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įžanga. Europos bendrijos teisės prigimtis. Europos bendrijos pamatinės vertybės. Bendrijos teisės principai. Bendrijos teisė jūsų kasdieniniame gyvenime. Valstybių narių tarpusavio susitarimai. Priemonės, kuriomis gali pasinaudot bendrija. Bendrijos teisinės sistemos autonomiškumas. Bendrijos teisės ir nacionalinės teisės sąveika. Bendrijos teisės ir nacionalinės teisės kolizija. Įpareigojamieji teisės aktai. Neįpareigojami aktai. Bendrijos teisės tiesioginis taikymas. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienos valstybės teisės derinimas su Europos bendrijos teise yra nepaprastai svarbus politikos elementas, rengiantis tapti Europos Sąjungos nare. Teisės derinimas rodo, kad Europos integracija, ankščiau buvusi užsienio politikos reikalu, tampa vidaus politikos uždaviniu. Būtent dėl reikšmingų visuomeninių santykiu teisinio reglamentavimo pokyčių jau šiandien integracija į Europos Sąjungą veikia kasdieninį įvairių valstybių gyvenimą. Kita vertus, teisės derinimo procese, analizuojant teisės aktų ruošimo, svarstymo, priėmimo, įsigaliojimo ir jų taikymo aplinkybes, atsiskleidžia valstybių visuomenės nusiteikimus ir praktinis pasirengimas tapti Europos Sąjungos nare.
Pagrindinis teisės derinimo tikslas- per palyginti trumpą laiką pertvarkyti nacionalinę teisinę sistemą taip,kad valstybė galėtų įstoti į Europos Sąjungą, turėdama teisinę bazę, tvirtai pagrįstą Europos Bendrijų teisiniu paveldu, ir institucijas, pasirengusias ją įgyvendinti. Būtina pažymėti, kad šis paveldas nėra svetimas ir neįprastas kokiai Europos valstybei, nes tai vakarietiškos Europos civilizacijos, kuriai savo istorija ir kultūra natūraliai priklauso ir kiekviena Europos valstybė, produktas.
EB teisės formavimosi pradžia- trys sutartys, kurių pagrindu buvo įsteigtos Europos bendrijos- Europos Anglies ir Plieno Bendrija, Europos Atominės Energijos Bendrija ir Europos Ekonominė Bendrija. Remiantis šiomis tarptautinėmis sutartimis buvo įkurtos institucijos, pagal tarptautinę teisę turinčios atskirą teisinį subjektiškumą, taip pat sukurta savarankiška teisės sistema, kurioje minėtos institucijos, valstybės narės bei jų piliečiai turi savo teises ir pareigas. Teisė peržiūrėti bei aiškinti visą Bendrijos teisinę tvarką buvo suteiktą Europos Teisingumo Teismui. Bendrijos teisė, nors egzistuojanti kaip atskira teisės sistema, nėra izoliuota nuo kitų teisės sistemų, o užima tarpinę padėtį tarp nacionalinės ir tarptautinės teisės, kaip federalinė teisė federacinėje valstybėje yra tarp tarptautinės ir federacijos subjektų teisės.
Nors ir grindžiama sutartimis, sudarytomis pagal tarptautinę teisę, Bendrijos teisė yra smarkiai nutolusi nuo tarptautinės teisės. Esminė tokio skirtumo priežastis glūdi dviejų teisinių sistemų skirtinguose tiksluose: tarptautinė teisė yra susijusi su konfliktų tarp skirtingų valstybių įstatymų sprendimu, o Bendrijos teisė yra skirta integracijai tarp valstybių narių skatinti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis24.7 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Bendrijos teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • Slušnys
Pasidalink su draugais