Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Apylinkės teismas

Apylinkės teismas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Apylinkės teismo struktūra. Teisėjų skyrimo ir atleidimo tvarka. Teisėjo teisinis statusas. Uždaviniai ir funkcijos. Teismo pirmininkas. Raštinė. Teisėjai. Posėdžių sekretorė. Informatikas. Buhalterija. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikoje bendrosios kompetencijos teismai yra tokie: Apylinkės, Apygardos ir Apeliacijos ir Aukščiausiasis teismai. Apylinkės teismas yra pati žemiausia teisėsaugos institucija teismų sistemoje. Apylinkės teismas- tai pirmoji ir žemiausioji bendrosios kompetencijos teismų grandis, tai yra pirmoji instancija civilinėms ir baudžiamosioms byloms. Apylinkės teismai nagrinėja ir administracines bylas, jei tai yra paskirta jų kompetencijai.
Šiame referate pasistengsiu išsiaiškinti kokias funkcijas atlieka apylinkės teismas, kokia jo vieta Lietuvos respublikos teismų sistemoje, kokia yra šio teismo struktūra.
Apylinkės teismo veiklos teritoriją nustato įstatymas. Apylinkės teismas nagrinėja baudžiamąsias, civilines ir administracine bylas, tam tikrais atvejais, jei jos neviršija 10 000 litų. Apylinkės teisme gali būti hipotekos skyrius. Hipotekos skyrius prie apylinkės teismo steigiamas Hipotekos registro steigimo įstatymo, taip pat kitų įstatymų nustatyta tvarka.
Hipotekos teisėjas įstatymų nustatyta tvarka nagrinėja bylas dėl sutartinės ir priverstinės hipotekos, įkeitimo, kitų daiktinių teisių, juridinių faktų bei daiktų registravimo Hipotekos skyriaus tvarkomuose registruose, dėl įkeisto turto arešto, išieškojimo iš įkeisto turto, išieškotų sumų paskirstymo išieškotojams, taip pat vykdo kitus įstatymų jam suteiktus įgaliojimus.
Apylinkės teismai, kuriuose steigimas hipotekos skyrius, šių skyrių veiklos teritoriją nustato teisingumo ministras.
Į vieną vietą siūloma ne mažiau, nei du kandidatai. Kandidatai teisingumo ministru nustatyta tvarka atlieka vienerių metų praktiką, apylinkės arba apygardos teismuose. Kandidatui praktikos metu mokamas 60 % apylinkės teismo teisėjo algos dydžio stipendija, taip pat atitinkamai jam yra mažinamas darbo krūvis. Jei atsitinka, kad dėl kandidato kaltės yra nutraukiama darbo sutartis, tai jis privalo Nacionalinei teimų administracijai gražinti visas jam sumokėtas sumas.
Nuo egzamino yra atleidžiami asmenys, kurie turi ne mažesnį, kaip penkerių metų teisėjo darbo stažą, bet turi būti nepraėję nuo teisėjo darbo pabaigos daugiau, kaip penkeri metai. Taip pat nuo egzamino atleidžiami teisės krypties socialinių mokslų daktaras ir habilituotas daktaras.
Į Apylinkės teismo teisėjus negali būti skiriami tik tie asmenys, kurie teismo nuosprendžiu pripažinti padarę nusikalstamą veiklą, vartoja psichotropines, narkotines medžiagas, piktnaudžiauja alkoholiu, buvo atleistas iš teisėjo, prokuroro, advokato, notaro, antstolio, policijos ar vidaus reikalų sistemos darbuotojo pareigų ir yra nepraėję penkeri metai arba neatitinka kitų Teisėjų etikos taisyklių reikalavimų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis19.32 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word apylinkes teismas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais