Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Diplomatinės ir konsulinės teisės šaltiniai

Diplomatinės ir konsulinės teisės šaltiniai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Tarptautinės teisės šaltiniai. Tarptautinės sutartys. Paprotys. Bendrieji teisės principai. Teismų sprendimai. Mokslininkų doktrina. Tarptautinių organizacijų aktai. Diplomatinius santykius reglamentuojantys teisės šaltiniai. Konsulinius santykius reglamentuojantys teisės šaltiniai. Valstybių atstovavimas tarptautinėse organizacijose: teisės šaltinių klausimas. Išvados.

Ištrauka

Diplomatinė ir konsulinė teisė- tai viena iš seniausių tarptautinės teisės šakų, reguliuojanti santykius tarp tarptautinės teisės subjektų, palaikomus per tų subjektų užsienio santykių organus. Kai kalbama apie tai kaip apie seniausią tarptautinės teisės šaką, turima omenyje, kad be diplomatinių bei konsulinius santykius reguliuojančių normų nebūtų atsiradusi ir tarptautinė teisė, nes susitarimai vyko ir vyksta diplomatiniu keliu, todėl taip nebūtų susiformavę papročiai, davę pagrindą tarptautinės teisės susiformavimui. Papročiai laikui bėgant tampo tarptautinės teisės paprotinėmis normomis. Iki 20 amžiaus antros pusės tų normų susikaupia labai daug ir jos tapo universaliomis normomis. Atsirado būtinybė kodifikuoti tokio tipo normas diplomatinės teisės srityje ir, galima pasakyti, kad šioje srityje tai buvo lengviausia padaryti.
Analizuojant diplomatinės ir konsulinės teisės šaltinius, šiame darbe pirmiausia bus aptarta teisės šaltinių tarptautinėje teisėje samprata ir trumpai apibūdintas kiekvienas iš jų. Antroji dalis bus skirta diplomatinius santykius reglamentuojančių teisės šaltiniams aptarti. Trečiojoje darbo dalyje bus nagrinėjami šaltiniai, reglamentuojantys konsulinius santykius. Pagaliau paskutinė darbo dalis bus skirta šaltinių, susijusių su tarptautinių organizacijų, kaip diplomatinės ir konsulinės teisės subjekto, aptarimui.
Teisės šaltinis turi daug skirtingų interpretacijų. Teisės filosofas H.L.A. Hartas išskiria jo vartojimą "materialine", arba "istorine", prasme, ir "formaliąja", arba "teisine", prasme. Pirmąja neteisine prasme tai reiškia priežastinę, arba istorinę įtaką, paaiškinančia konkrečios teisės normos konkrečioje vietoje ir laikė faktinį egzistavimą, pavyzdžiui, parodoma, kad tam tikra dabartinė Olandijos teisės norma galėjo kilti iš Romėnų teisės, arba teigiama, kad darbo teisės plėtojimąsi lėmė profsąjungų politiniai veiksmai. Teisine prasme ši sąvoka reiškia kriterijus, pagal kuriuos konkrečioje teisinėje sistemoje norma yra pripažįstama galiojančia. Pagal šiuos kriterijus privaloma teisės atskiriama nuo kirų neprivalomų socialinių ir moralinių normų, taip pat teisė de lege lata (teisė tokia, kokia ji dabar egzistuoja) nuo teisė de lege ferenda ( teisė tokia, kokia gali arba turi būti ateityje). Šia prasme sąvoka "šaltinis" turi specialią reikšme, susijusią su teisėkūros procesu, ir jos nereikia painioti su informacijos, tyrinėjimų šaltiniais arba bibliografija tarptautinės teisės srityje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis24.22 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diplomatines ir konsulines teises saltiniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Benetis
Pasidalink su draugais