Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Areštuoto turto pardavimo iš varžytinių reglamentavimas vykdymo procese

Areštuoto turto pardavimo iš varžytinių reglamentavimas vykdymo procese

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253
Aprašymas

Įvadas. Areštuoto turto realizavimo būdai. Areštuoto turto įkainojimas. Varžytinės. Turto pardavimas iš varžytinių. Turto pardavimas skolininko pasiūlytam pirkėjui. Skelbimas apie būsimas varžytines. Skelbimo apie parduodamą iš varžytinių turtą turinys. Dalyvavimo varžytinėse sąlygos. Dalyvavimas varžytinėse raštu. Varžytinių dalyvio mokestis. Varžytinių vedimo tvarka. Varžytinių protokolas. Pinigų už varžytinėse nupirktą daiktą sumokėjimas. Turto pardavimo iš varžytinių akto surašymas, tvirtinimo tvarka ir teisinė reikšmė. Nuosavybės teisės atsiradimo momentas. Varžytinių atšaukimas, nutraukimas. Varžytinių paskelbimo neįvykusiomis pagrindai ir teisinės pasekmės. Išieškotojo sutikimas paimti neparduotą iš varžytinių turtą. Pakartotinės varžytynės. Antrosios varžytynės. Išieškotojo atsisakymo pasiimti iš antrųjų varžytynių neparduotą turtą pasekmės. Turto pardavimo iš varžytinių apskundimas. Skundo dėl antstolio veiksmų padavimas. Skundo padavimo terminai. Teismo nutartis ir jos apskundimas. Išvados. Pasiūlymai. Priedai (4).

Ištrauka

Turto realizavimas varžytynėse yra vienas iš Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatytų turto realizavimo būdų, kuriuo priverstine tvarka gali būti parduodamas skolininkui ar įkaito davėjui nuosavybės teise priklausantis turtas.
Temos aktualumas. Įsigaliojus naujajam Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksui ši tema tapo aktuali, nes vis daugiau pasitaiko atvejų, kai asmuo įsiskolina ir neturi lėšų padengti skolos, neįvykdo sprendimuose nurodytų reikalavimų ir, pradėjus taikyti priverstines sprendimo vykdymo priemones, išieškojimas nukreipiamas į skolininko turtą jį areštuojant ir parduodant iš varžytynių. Priverstinai realizuojant teismo sprendimą tiek skolininkas, tiek kiti suinteresuoti asmenys realiai susiduria su jo teisinėmis pasekmėmis, tiesiogiai paliečiami jų interesai.
Problematiškumas. Turto pardavimas iš varžytynių yra vienas iš problematiškiausių turto realizavimo būdų, kuris sukelia daugiausia nesutarimų ir ginčų. Nesutarimus ir ginčus lemia ne tik realizuojamo turto vertė, bet ir tai, kad šis turto realizavimo būdas yra sudėtingiausias procedūros atžvilgiu, kadangi turto pardavimas iš varžytynių reikalauja daug laiko ir nuoseklių antstolio veiksmų, nes šiuo metu vis dažniau yra skundžiami antstolio veiksmai dėl klaidingos varžytynių paskelbimo tvarkos, parduodamo turto iš varžytynių kainos nustatymo, turto pardavimo iš varžytynių akto surašymo pripažinimo negaliojančiu ar dėl to, kad buvo pažeistos varžytynėse dalyvaujančių asmenų teisės.
Darbo objektas – areštuoto turto pardavimo iš varžytynių reglamentavimas vykdymo procese.
Pagrindinis šio darbo tikslas yra išanalizuoti, kaip realizuojamas priverstinis sprendimo vykdymas, parduodant skolininko turtą iš varžytynių, bei apibūdinti varžytynes, jų vykdymo eigą ir tvarką, turto pardavimo iš varžytynių apskundimą, kai yra pažeistos varžytynėse dalyvaujančių asmenų teisės. Taip pat palyginti kaip varžytynės buvo reglamentuojamos tarpukario Lietuvoje ir šiuo metu galiojančiame Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekse.
Uždaviniai:
Nurodyti turtą, kuris gali būti parduodamas iš varžytynių.
Apibūdinti varžytynių paskelbimo tvarką.
Išvardinti dalyvavimo varžytynėse sąlygas.
Apibūdinti varžytynių vedimo tvarką.
Išvardinti atvejus kada varžytynės atšaukiamos, nutraukiamos ar paskelbiamos neįvykusiomis, taip pat jų teisinės pasekmės.
Nurodyti turto pardavimo iš varžytynių apskundimo tvarką.
Baigiamajame darbe naudojami metodai:
1. Teisės aktų analizės metodas. Taikant šį metodą analizuojami Civilinio proceso kodeksai bei kiti teisės aktai, reglamentuojantys vykdymo procesą, taip pat kita literatūra, kuri nagrinėja areštuoto skolininko turto pardavimą iš varžytynių.
2. Lyginamasis metodas. Taikant šį metodą išskiriami pagrindiniai senojo ir naujojo Civilinio proceso kodeksų normų, reglamentuojančių varžytynes, skirtumai.
Šaltiniai. Analizuojant areštuoto skolininko turto pardavimą iš varžytynių, darbe remiamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksu, kita normine literatūra, taip pat įvairiais straipsniais bei internetine medžiaga. Be to analizuojant turto pardavimo iš varžytynių bei antstolio veiksmų apskundimą, remiamasi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartimis.
Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas, šeši skyriai, išvados ir pasiūlymai. Pirmajame skyriuje aprašoma kokie yra areštuoto turto realizavimo būdai ir kokie subjektai areštuotą turtą gali realizuoti. Antrajame skyriuje apibrėžiama varžytynių sąvoka, nurodomas koks areštuotas skolininko turtas gali būti parduodamas iš varžytynių, taip pat aprašomas atvejis, kai turtas gali būti parduodamas skolininko pasiūlytam pirkėjam. Trečiajame skyriuje aprašomas parduodamo turto iš varžytynių skelbimo turinys, jo paskelbimo tvarka ir terminai. Ketvirtajame skyriuje išvardinamos dalyvavimo varžytynėse sąlygos ir galimybė varžytynėse dalyvauti raštu. Penktajame skyriuje analizuojama varžytynių vedimo tvarka, turto pardavimo iš varžytynių akto surašymas, jo tvirtinimo tvarka, taip pat atvejai, kai varžytynės gali būti atšaukiamos, nutraukiamos ar paskelbiamos neįvykusiomis ir jų teisinės pasekmės. Šeštajame skyriuje analizuojama turto pardavimo iš varžytynių apskundimo tvarka.
Kompetencijų sąrašas. Baigiamajame darbe siekiama pademonstruoti:
1. Gebėjimą rinkti, sisteminti ir analizuoti informaciją.
2. Mokėjimą naudotis teisės norminiais aktais, kitais informaciniais šaltiniais, reglamentuojančiais varžytynes vykdymo procese.
3. Gebėjimą suvokti ir vertinti įvairių veiksnių poveikį teisinių santykių reguliavimui.
4. Gebėjimą priimti sprendimus ir teikti apibendrinimus bei išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės diplominis darbas
KategorijaTeisė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis51 puslapis 
Dydis88.18 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Arestuoto turto pardavimo is varzytiniu reglamentavimas vykdymo procese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais