Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Diplomatinė ir konsulinė teisė

Diplomatinė ir konsulinė teisė

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Diplomatinės konsulinės teises sąvoka ir šaltiniai. Diplomatinių atstovybių funkcijos. Konsulinių atstovybių funkcijos. Diplomatinių atstovybių ir diplomatų privilegijos ir imunitetai. Valstybių atstovybių prie Tarptautinių organizacijų ir jų darbuotojų imunitetai. Išvados.

Ištrauka

Dabar jau nereikia įrodinėti, kad tarptautinės teisės vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje didėja. Tarptautinės teisės normos apima vis naujas gyvenimo sritis, kurios anksčiau buvo laikomos nacionalinės teisės reguliavimo sfera, savotiška jos privilegija.
Be abejonės, didėja ir tarptautinės teisės normų efektyvumas. Tai leidžia teigti, kad teisėtumas ir teisingumas tarptautiniuose santykiuose tampa realybe. Tarptautinės teisės svarbą valstybių santykiuose rodo, pavyzdžiui, ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas. Ir siekis atkurti Lietuvos nepriklausomybę, ir istorinis 1990 metų kovo 11 dienos Aktas buvo pagrįsti tarptautine teise. Su ja taip pat tiesiogiai susiję Lietuvos valstybingumo stiprinimas ir nacionalinių interesų gynimas. Žlugus komunistinei sistemai, baigėsi izoliacija, ir kiekvienos valstybės, ypač mažos, interesai ir saugumas dabar yra tiesiogiai susiję su kitų valstybių interesais ir saugumu. Tai ypač akivaizdu Europos integracijos srityje. Tarptautinė teisė prasiskverbė ir į tradicinę valstybių vidaus teisės sferą - individo teises. Čia nepakanka pasakyti, kad tarptautinė teisė įtvirtina žmogaus teises ir pagrindines laisves, bet būtina pabrėžti, kad sukurtos tarptautinės institucijos ir mechanizmai, tiesiogiai ginantys žmogaus teises.
Pastaraisiais metais tarptautinėje teisėje pokyčių būta iš tiesų daug. Jie lietė svarbius tarptautinės teisės institutus bei šakas. Viena iš svarbiausių tarptautinės šakų yra diplomatinė ir konsulinė teisė. Todėl šiame rašto darbe stengsiuosi apžvelgti diplomatinės ir konsulinės teisės pagrindus, imunitetus ir privilegijas.
Diplomatinių atstovybių (misijų) ir diplomatinių agentų išėmimas iš užsienio valstybės jurisdikcijos yra senas tarptautinis paprotys. Iš esmės tai yra valstybės, kuriai jie atstovauja, imunitetas, nes jis skirtas dviejų valstybių diplomatiniams santykiams užtikrinti. Be diplomatinių atstovybių ir jų darbuotojų neliečiamybės šie santykiai būtų labai trapūs, o gal net ir neįmanomi.
Diplomatiniai imunitetai (išėmimas iš vidaus jurisdikcijos) ir diplomatinės privilegijos (teikiamos pirmenybės) yra diplomatinės teisės sudedamoji dalis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis30.25 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diplomatine ir konsuline teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais