Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Asmens krata ir apžiūra

Asmens krata ir apžiūra

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Asmens kratos ir asmens apžiūros samprata, uždaviniai ir tikslai. Asmens kratos ir asmens apžiūros istorinė raida. Šių tardymo veiksmų reglamentavimas užsienio valstybėse. Asmens kratos ir asmens apžiūros darymo procesinės bei taktinės taisyklės. Asmens kratos ir asmens apžiūros rezultatų fiksavimas bei praktinis įvertinimas. Išvados. Reziume.

Ištrauka

Daugelyje pasaulio valstybių daug pastangų skiriama kovai su teisės pažeidimais, nusikalstamumu. Tai aktualu ir Lietuvoje. Keletą pastarųjų metų ženkliai didėjo nusikaltimų skaičius. Jų atskleidimas yra nedidelis, išaiškinama tik truputį daugiau nei 40 procentų padarytų nusikaltimų. Per trumpą laiką nuo nepriklausomybės atstatymo reikėjo parengti naujus, tobulinti galiojančius įstatymus. Kilo reikalas reformuoti teisinę sistemą, todėl 1993 metais Seimo patvirtinti teisinės sistemos reformos metmenys, o 1998 metais parengta jų nauja redakcija. Taigi kryptingai reformuojamos teismų, prokuratūros, policijos struktūros, rengiami baudžiamasis, baudžiamojo proceso, administracinių teisės pažeidimų nauji kodeksai. Dabar galiojanti nusikaltimų tyrimo tvarka neužtikrina greito nusikaltimus padariusių asmenų nustatymo, kitų baudžiamojo proceso uždavinių vykdymo. Tačiau teisinė valstybė privalo užtikrinti piliečių saugumą, jų teisių, laisvių apsaugą. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje užtvirtintos prigimtinės žmogaus laisvės, teisės, bet kartu leidžiama įstatymo numatytais atvejais riboti jas. Tai galima ir tiriant nusikaltimus, nagrinėjant bylas teisme, nes be prievartinių priemonių taikymo negalime šių uždavinių išspręsti.
Procesinių tardymo veiksmų tikslas (tarp jų asmens kratos bei asmens apžiūros) yra įrodymų gavimas apie padarytą ar rengiamą nusikaltimą, minėtais veiksmais dažnai yra ribojamos piliečių teisės ir laisvės: nuosavybės teisė, asmens neliečiamybė ir kt. Policijos pareigūnas privalo būti atidus, kad neperžengtų ribos, kurią nubrėžia LR Konstitucija bei kiti įstatymai.
Temos aktualumą apibūdina lietuviškos teisinės literatūros trūkumas, nepakankamas temos mokslinis išnagrinėjimas. Taipogi tema yra aktuali ne tik moksline - teisine prasme, bet ir praktine. Teisėsaugos institucijų veikloje trūksta mokslinių rekomendacijų kaip panaudoti vienus ar kitus tardymo veiksmus.
Baigiamojo darbo tikslas - pateikti procesinę asmens kratos ir asmens apžiūros analizę bei nustatyti ar praktinėje policijos veikloje yra įgyvendinami tardymo veiksmų asmens kratos ir asmens apžiūros tikslai.
Baigiamojo darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti asmens kratos ir asmens apžiūros darymo teorinius aspektus;
2. Nustatyti kaip keitėsi asmens kratos ir asmens apžiūros darymo procesinė tvarka;
3. Patekti šių tardymo veiksmų sampratą;
4. Išsiaiškinti asmens ir asmens apžiūros praktiką Lietuvoje.
Tuo tikslu buvo nagrinėjami įvairių autorių darbai, procesiniais bei kriminalistinės taktikos klausimais, LR įstatymai reglamentuojantys asmens kratos ir asmens apžiūros atlikimo tvarką, analizuota kvotos, tardymo bei teismų praktika (baudžiamosios bylos).
Baigiamojo darbo dalykas - tiriant minėtus objektus buvo siekiama nustatyti: pagrindinius asmens kratos ir asmens apžiūros skirtumus; minėtų tardymo veiksmų praktinę reikšmę nusikaltimų tyrime; teorinius ir praktinius atlikimo skirtumus.
Baigiamojo darbo metodai: darbe yra naudojami istorinis, loginis, lyginamosios analizės, anketinės apklausos, interviu, statistinis ir kiti metodai.
Baigiamojo darbo struktūra - baigiamajame darbe yra įvadas, dėstomojoje dalyje yra keturi skyriai: pirmajame yra nagrinėjami asmens kratos ir asmens apžiūros teoriniai aspektai, antrajame-minėtų tardymo veiksmų istorinė raida, trečiajame-procesinės bei taktinės taisyklės, ketvirtame-pateikiamas asmens kratos bei asmens apžiūros rezultatų fiksavimas ir praktinis temos įvertinimas. Pabaigoje yra reziumuojamas atliktas darbas, pateikiamos išvados bei rekomendacijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Dydis54.06 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmens krata ir apziura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais