Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Bendrieji tarptautinės teisės principai

Bendrieji tarptautinės teisės principai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Pagrindiniai tarptautinės teisės principai kaip tarptautinės teisės šaltiniai. Pagrindiniai tarptautinės teisės principų bendrieji požymiai. Pagrindinių teisės principų turinys. Jėgos arba grasinimo jėga nenaudojimo principas. Tarptautinių ginčų taikaus sureguliavimo principas. Nesikišimo į kitų valstybių vidaus reikalus principas. Valstybių bendradarbiavimo principas. Tautų lygiateisiškumo ir apsisprendimo principas. Valstybių suverenios lygybės principas. Sąžiningo įsipareigojimų pagal tarptautinę teisę principas. Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių gerbimo principas. Sienų neliečiamumo principas. Valstybių teritorinio vientisumo principas. Pagrindinių tarptautinės teisės principų privalomumas bei įtaka tarptautinės teisės kūrimui, taikymui ir aiškinimui. Išvados.

Ištrauka

Teisės principai yra viena įdomiausių temų teisės teorijoje bei tarptautinės teisės studijose. Tai tema, kuria neįmanoma absoliučiai išsamiai ir išbaigtai atskleist bet kurio teisės principo turinio. Visada lieka galimybė principų turinį plėsti ar konkretinti, bei apskritai formuluoti ir įtvirtinti naujus principus. Teisės principas labai "tamprus" ir lengvai pakreipiamas norima linkme teisės šaltinis. Tai pati teisės pradžia, pagrindas, pirminis šaltinis. Tai svarbiausias teisės esmės konkretėjimo, reiškimosi būdas, arba pagrindinė teisinė idėja, vertybinė orientacija, kuri nurodo, kaip konkrečiomis teisės normomis turi būti reguliuojami žmonių santykiai, kad įgautų teisų ir pareigų vienovės pavidalą ir būtų humanizuojami bei demokratizuojami. Teisės principų svarba ypatingai stebima tarptautinėje teisėje, kurios vienas iš pagrindinių požymių yra tas, kad neegzistuoja viena teisė, kuri butų buvusi primesta kažkokios aukštos valdžios, tai teisė, kuri kuriama daugelio valstybių bendrai, ir ji kuriama remiantis bendrai visų pripažįstamomis idėjomis, pagrindais, pradais, kurie teisės teorijoje ir vadinami teisės principais. Taigi, tai vienas iš pagrindinių ir pirminių tarptautinės teisės šaltinių.
Rašant darbą buvo remiamasi ne vien egzistuojančia normine medžiaga - JTO Įstatais ir kitais dokumentais, bet ir teisės doktrina, kuri atskleidžia tarptautinės teisės principų turinį, jų kilmę ir vystymąsi.
Rašant darbą, buvo remiamasi Lietuvos ir Rusijos teisės šaltiniais: prof. Kūrio "Tarptautinės teisės apybraižomis", V.Vadapalo "Tarptautinės teisės" vadovėliu, M.Akehurst ir P.Malanczuk "Šiuolaikinės tarptautinės teisės įvadu" bei keletu Rusijos mokslininkų darbų.
Darbe stengiamasi visų pirma atskleisti paties teisės principo sampratą, kartu pateikiant jo kaip teisės šaltinio pagrindinius požymius. Atskleidžiamas ir pagrindinių tarptautinės teisės principų turinys bei akcentuojami esminiai teisės principų, kaip tarptautinės teisės šaltinio aspektai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Dydis28.64 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrieji tarptautines teises principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais