Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Atsakomybė tarptautinėje teisėje

Atsakomybė tarptautinėje teisėje

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Atsakomybė tarptautinėje teisėje. Sąvoka ir subjektai. Valstybės atsakomybės tarptautinėje teisėje pagrindas. Tarptautinių organizacijų atsakomybės tarptautinėje teisėje pagrindas ir sritis. Uždavinys.

Ištrauka

Tarptautinėje teisėje atsakomybė suprantama kaip juridiniai padariniai, atsirandantys tarptautinės teisės subjektams pažeidus tarptautinius teisinius įsipareigojimus.
Tarptautinė teisinė atsakomybė yra ypač svarbi dėl to, kad ji yra būtina juridinė priemonė, užtikrinanti tarptautinės teisės normų laikymąsi. Tarptautinės teisės subjektų atsakomybė susijusi su griežtu tarptautinio teisėtumo laikymusi, kova dėl taikos išsaugojimo ir stiprinimo bei tarptautinio bendradarbiavimo užtikrinimo. Ši atsakomybė pasireiškia kaip atitinkamas tarptautinių santykių teisinio reguliavimo instrumentas ir stimuliuoja tarptautinės teisės stimuliavimą.
Teisės teorijoje egzistuoja dvi atsakomybės sąvokos sampratos: 1) retrospektyvine prasme 2) pozityvine prasme. Pirmąja prasme, atsakomybė suprantama kaip neigiamos pasekmės ar neigiamos poveikio priemonės asmeniui padariusiam pažeidimą. Čia pabrėžiama, kad atsakomybę gali taikyti tik specialios institucijos turinčios atitinkamą kompetenciją. Šios atsakomybės pagrindas yra teisės pažeidimas ir pažeidėjo kaltė. Antrąja prasme, atsakomybė gali būti traktuojama filosofine prasme, kaip pareiga ateičiai.
Tarptautinės teisinės atsakomybės institutas ilgą laiką nebuvo kodifikuotas. Tarptautinę teisinę atsakomybę reguliuoja daugiausia tarptautiniai papročiai. Dabar tarptautinės teisinės atsakomybės institutą sudaro 4 rūšių normos:
1) normos reglamentuojančios valstybių atsakomybę;
2) normos reglamentuojančios tarptautinių organizacijų atsakomybę;
3) normos reglamentuojančios fizinių asmenų atsakomybę už tarptautinius nusikaltimus;
4) normos reglamentuojančios valstybių atsakomybę už žalą padarytą neteisėtais veiksmais (ši grupė atsirado nesenai).
Teigiama, kad tarptautinės atsakomybės pagrindas yra teisės pažeidimas, tačiau pažeidimas, kaip reiškinys turi savo sudėtį: objektas, objektyvioji pusė, subjektas, subjektyvioji pusė. Taigi, reikia nustatyti, kad ši veika iš tikrųjų sudaro tarptautinės teisės pažeidimą, t.y. ar turi visus būtinus pažeidimo požymius. Pažeidėju (subjektas) gali būti valstybė, tarptautinė organizacija, fizinis asmuo, tačiau šis skirstymas yra labai abstraktus. Objektą turi saugoti tarptautinės teisės normos. Subjektyviąją pusę sunku analizuoti, ypač nustatant kaltę, nes kaltė – tai psichinis veikos santykis su pasekmėmis todėl sunkiai pritaikoma tokiam subjektui kaip valstybė. Tuo tarpu čia nesvarbus kaltės klausimas, svarbu, kad būtų priešinga veika tarptautinei teisei, bei tos veikos pasekmės ir tarp jų esantis priežastinis ryšys. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis17.31 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsakomybe tarptautineje teiseje [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais