Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinės sistemos reforma

Teisinės sistemos reforma

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos teisėsauga. Teisinės sistemos reforma Lietuvoje. Teismai. Prokuratūra. Advokatūra. Notariatas. Valdymo institucijos. Policija. Ekspertinės įstaigos. Teisininkų rengimas ir profesinis ugdymas. Teisės sistemos kūrimo kryptys. Bendrieji teisės sistemos kūrimo aspektai. Civilinis procesas. Baudžiamasis procesas. Administracinis procesas. Bausmių vykdymo sistemos kūrimas. Nusikalstamumo kontrolė ir prevencija. Išvados.

Ištrauka

Lietuva, prieš daugelį amžių sukūrusi valstybę, šimtmečiais tvirtinusi jos teisinius pamatus ir puoselėjusi tradicijas, ne kartą buvo okupuota ir patyrė svetimų valstybių teisinių sistemų įtaką, gana skirtingus socialinius bei ekonominius pertvarkymus. Teisinės sistemos kūrimo tema Lietuvos valstybei visuomet buvo aktuali, o jos reikšmingumas turi tęstinį pobūdį. Lietuvos valstybė dabartiniu laikotarpiu pergyvena antrąjį esminį raidos etapą. Pirmąjį sudarė istorinė Lietuva. 1250-1263 m. karalystė, o 1263-1795 m. - Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Antrasis etapas prasidėjo 1918 m. vasario 16 d., kai buvo pasirašytas Nepriklausomybės aktas (1).
1918 m. vasario 16 d. aktu įtvirtinus Lietuvos valstybingumą, šalyje dar šeimininkavo vokiečių okupacinė kariuomenė, todėl valstybinių institucijų, tarp jų ir teisingumo, formavimas buvo dirbtinai stabdomas. Tų pačių metų lapkričio mėnesį, sudarius pirmąją atkurtos valstybės vyriausybę ir lapkričio 11 d. paskyrus teisingumo ministeriu teisininką Petrą Leoną, buvo įkurta Teisingumo ministerija. Ministerija pradėjo kurti laikinąją teismų sistemą ir organizuoti jų darbą, įvedė trijų pakopų - taikos teisėjų, apygardų teismų ir, laikydamasi istorinės tradicijos, Vyriausiojo tribunolo teismus, taip pat karinius teismus bei skyrė teisėjus. Laikinasis Lietuvos teismų ir jų darbo sutvarkymo įstatymas išsilaikė iki 1933 m. Jį pakeitė Teismų santvarkos įstatymas, kuriuo teisingumas (išskyrus kariuomenės teismus) buvo įgyvendinamas per apylinkių teismus, apygardų teismus, Apeliacinius rūmus ir Vyriausiąjį Tribunolą, taip pat apygardų teismų, Apeliacinių rūmų ir Vyriausiojo Tribunolo prokurorus, jų padėjėjus ir, pagaliau, advokatus. Teisingumo ministerijai priklausė visas teisingumo darbo organizavimas valstybėje. Tačiau šį darbą penkiasdešimčiai metų nutraukė 1940 m. prasidėjusi okupacija (1).
Atkūrus Lietuvos Respublikos nepriklausomybę, siekiant "atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės" (2), buvo pradėta ekonominė, kultūrinė, teisinė ir kitos reformos. Žinia, valstybės išsivystymą lemia ir efektyvi teisinė sistema, todėl didelis dėmesys yra kreipiamas šios sistemos kūrimui. 1993 metais gruodžio 14 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą ,,Dėl teisinės sistemos reformos metmenų ir jų įgyvendinimo". Nuo šio nutarimo priėmimo praėjus penkeriems metams, per kuriuos nebuvo pasiekta norimų rezultatų teisinės sistemos reformų srityje, priimta nauja Teisinės sistemos reformos metmenų redakcija.
Šiuo metu Lietuvoje vyksta svarbūs ir reikšmingi teisinės sistemos reformos procesai, todėl negalima kalbėti apie Lietuvos teisinę sistemą kaip apie jau susiformavusį reiškinį.
Teisinės sistemos reforma mūsų valstybei - ilgas ir sudėtingas procesas, kuriam reikia ne tik intelektualinių, bet ir labai didelių materialinių sąnaudų (15) .Darbo tikslas: Išanalizuoti Lietuvoje vykstančią teisinės sistemos reformą

Uždaviniai:
1. susipažinti su Lietuvoje vykdoma teisinės sistemos reforma;
2. susipažinti su teisinės sistemos kūrimo kryptimis;
3. apžvelgti bausmių vykdymo sistemos kūrimą;
4. apžvelgti nusikalstamumo kontrolę ir prevenciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Dydis37.34 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisines sistemos reforma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Prof. V. Domarkas
Pasidalink su draugais