Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Seimo nario teisinė padėtis

Seimo nario teisinė padėtis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Seimo nario Tautos atstovavimo funkcija. Seimo nario įgaliojimų įgijimas. Reikalavimai kandidatams į Seimo narius. Seimo nario teisės ir pareigos. Seimo nario veiklos garantijos. Seimo nario įgaliojimų netekimo konstituciniai pagrindai. Išvados.

Ištrauka

Seimo nario teisinio statuso temos aktualumą suponuoja akivaizdus parlamento išskirtinumas. LR Seimas – vienintelė institucija, turinti įgaliojimus įstatymams kurti, be to, jis nepavaldus jokiai vykdomosios valdžios kontrolei. Patį Seima, kaip įtvirtinta Konstitucijoje, sudaro Tautos atstovai, tad parlamentas, vykdydamas Konstitucijos suteiktus įgaliojumus, vykdo ir Tautos atstovaujamąją funkciją – kiekvienas Seimo narys atstovauja visai Tautai ir reiškia jos interesus. Šiame darbe aptariami esminiai Seimo nario teisiniio statuso elementai: įgaliojimų įgijimas, teisės, pareigos, veiklos garantijos, įgaliojimų netekimo pagrindai ir kt.
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje Seimo nariui skiriama daug dėmesio , pvz., K 55 str., 56 str., 59-63 str. Tai gali sudaryti įspūdį, kad Seimo narys yra ne tik konstitucinio lygmens subjektas , bet ir tarsi institucija, galinti būti gretinama su kitomis konstitucinio lygmens valstybės institucijomis. Tačiau kiekvienas Seimo narys – valstybinės bendruomenės atsovas, o Seimas kaip kolegiali atsovybė – Seimo posėdyje priimančių įstatymus ar nutarimus Seimo narių visuma . Todėl Seimo narys laikytinas ne savarankiška institucija, bet esmine konkrečios valstybės institucijos dalimi. Jo ypatybė ta, kad kiekvienam Seimo nariui tarsi tenka dalis Konstitucijoje Seimui nustatytos kompetencijos. Apskritai Seimo nario ir Seimo, kaip kolektyvinės institucijos, sąsajos pasireškia tuo, kad Seimas negalimas be Seimo narių ir atvirkščiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Dydis37.5 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimo nario teisine padetis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais