Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Hipoteka (3)

Hipoteka (3)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Hipotekos kilmė. Hipotekos įsteigimas ir vystymasis. Hipoteka ir su ja susijusios sąvokos. Paprastoji hipoteka. Bendroji hipoteka. Jungtinė hipoteka. Maksimalioji hipoteka. Priverstinė hipoteka. Svetimo daikto hipoteka. Sutartinė hipoteka. Sąlyginė hipoteka. Hipotekos įstaiga. Hipotekos lakštas. Hipotekos objektas. Hipotekos subjektas. Hipotekos kreditorius. Hipotekos pabaiga. Hipotekos paskolos užsienyje ir Lietuvoje. Hipotekos kredito patikimumo teisiniai pagrindai vakarų šalyse. Centrinė hipotekos įstaiga – civilinių teisių apsaugos registrų centras. Hipotekos informacijos teikimo pagrindai Lietuvoje. Ilgalaikio hipotekinio kreditavimo strategija. Hipotekos obligacijų išleidimas. Hipotekos sistema ir informacijos asimetriškumas. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Hipotehca ( iš gr.k.) reiškia "pakisti", "padėti", "įkeisti". Jis kildinamas iš senovės graikų, kurie įkeisdami žemę kreditoriui, savo žemėse prie kelio statydavo akmenį, į kurį įrėždavo kreditoriaus vardą, pavardę ir metus. Tai jie darydavo tam, kad kiekvienas matytų, jog ši žemė įkeista.
Įkeitimo teisės pradai siekia Babiloniją, kurioje jau prieš kelis tūkstančių metų daiktai buvo įkeičiami už skolą. Babilonijos Hamurapio teisyne buvo aiškiai išskirtos įkeitimo formos. Pavyzdžiui, "skolininkas gavo iš kreditoriaus paskolą. Kol skolininkas skolą grąžins, kreditorius turi teisę sėdėti skolininko lauke" arba "skolininkas pateikė garantiją savo lauko sklypu". XIX a. Pradžioje atskiruose Lietuvos dalyse galiojo skirtingi įstatymai, reguliavę disponavimą nekilnojamuoju turtu. Pirmasis vieningas Hipotekos įstatymas buvo paskelbtas 1936 metais. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1992 metais buvo priimtas naujas Hipotekos įstatymas, reguliuojantis nekilnojamojo turto, laivų ir orlaivių įkeitimą. Kilnojamojo daikto įkeitimą reguliavo Kilnojamojo turto įkeitimo įstatymas, kuris buvo priimtas 1997 metais. 2001 metų liepos pirmą dieną įsigaliojus naujajam Civiliniam kodeksui ir 2003m. sausio 1d. Įsigaliojus naujam Civilinio proceso kodeksui, Hipotekos ir Kilnojamojo turto įkeitimo įstatymai neteko galios, visos įkeitimą reglamentuojančios normos perkeltos į šiuos kodeksus.
1992m. buvo priimtas hipotekos įstatymas, reguliuojantis nekilnojamojo turto (žemės, statinių, laivų r orlaivių) įkeitimą. 1997m. – kilnojamojo turto įkeitimo įstatymas reglamentuojantis kilnojamojo turto (transporto priemonių, vertybinių popierių, įrengimų prekių atsargų ir kt.). Tačiau realiai šie įstatymai pradėjo veikti 1998m. balandžio pirmą dieną pradėjus veikti Hipotekos registrui.
Hipotekos registras įsteigtas 1996m. rugsejo 24d., priėmus Lietuvos Respublikos hipotekos registro stegimo įstatymą. Tai – pagrindinis kompiuterzuotas valstybės registras, kurį sudaro centrinis hipotekos registras ir vietiniai hipotekos registrai. Pagrindinė registro užduotis – teisiškai registruoti nekilnojamojo ir kilnojamojo turto įkeitimo sandorius, kaupti informaciją apie įkeitimo sandorius ir teigti ją visumenei bei vykdyti priverstinį išieškojimą iš įkeisto turto neginčo tvarka.
Vietinius hipotekos registrus tvarko apylinkių teismų hipotekos skyriai. 1998m. pradėjo veikti dešimt hipotekos skyrių apskričių centruose po metų įsteigti dar įsteigti penki hipotekos skyriai. Centrinį hipotekos reigstrą, kuriame kaupiama ir saugoma iš vietinių registrų gauta informacija apie visoje Lietuvoje įregistruotus nekilnojamojo ir kilnojam ojo turto įkeitimi sandorius, tvarko Centrinė hipotekos įstaiga. LR teisingumo m-ja koordinuoja Hipotekos registro tvarkymo įstaigų darbą, tvirtina lakštų formas, jų pilymo instrukciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis26.29 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Hipoteka (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais