Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Namų vertės nustatymas

Namų vertės nustatymas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Vertinamos situacijos aprašymas. Vertinimo objektas. Palyginamieji objektai. Vertinamo turto apžiūrėjimo aktas. Vertinimas palyginamosios vertės metodu. Įvertinimas skaičiuojant vidutines rinkos kainas. Vertinimo pažyma. Išvados.

Ištrauka

Turto ar verslo vertinimas- bešališkas tuo vertės nustatymas taikant turto vertės nustatymo metodas: lyginamosios vertės, atkuriamosios vertės, naudojamų pajamų vertės, ypatingosios vertės ir apimantis vertintojo nuomonę apie turto būklę, jo tinkamumą naudoti bei tikėtiną piniginę vertę rinkoje.
Rinkos vertė, tai apskaičiuota pinigų suma, už kurią galėtų būti parduotas turtas vertinimo dieną, sudarius tiesioginį komercinį sandorį tarp norinčių turtą parduoti ir norinčių turtą pirkti asmenų po šio turto tinkamo pateikimo į rinką, jei abi sandorio šalys veiktų dalykiškai, be prievartos ir nesąlygojamos kitų sandorių bei interesų.
Turtas- materialios, nematerialios ir finansinės vertybės. Jis skirstomas į kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą. Kilnojamasis turtas- turtas, kurį galima perkelti iš vienos vietos į kitą, nepakeitus jo turtinio, iš esmės nesumažinus jo vertės ar be didelės žalos jo paskirčiai, jeigu įstatymai nenustato ko kita. Nekilnojamasis turtas- žemė ir su ja susiję objektai, kurių būvimo vietos negalima pakeisti, nekeičiant jų naudojimo paskirties arba nemažinant vertės bei ekonominės paskirties, arba turtas, kuris tokiu pripažįstamas įstatymuose.
Turto vertinimo objektas yra bet koks Lietuvos Respublikos teritorijoje esantis materialus turtas, verslas. Taip pat teisė į turtą (arba turto dalį), jeigu ši teisė gali būti perleidžiama kitiems asmenims.
Vertinimo užsakovui aktuali nekilnojamojo turto rinkos vertė. Turtas vertinamas palyginamosios vertės metodu. Nustatant turto vertę buvo atsižvelgta į lokalizaciją, atstumą, žemės kokybę.
Pagrindinis objekto vertinimo tikslas yra parduoti, todėl nekilnojamojo turto vertė bus nustatyta dviem metodais: 1. deklaruojamos kainos metodu; 2. palyginamosios vertės metodu, būtent šiuo metodu nustatyta kaina geriausiai atspindi rinkos vertę.
Nustatant turto vertę buvo atsižvelgta į lokalizaciją, atstumą, žemės kokybę. Naudojant palyginamosios vertės metodą buvo remtasi tokiais pat panašiais sklypais, kurie yra tame pačiame mieste, turi panašų plotą.
Vertinamas sklypas yra Telšių apskrityje, Mažeikiuose, Birutės gatvėje 20. Gyvenamasis namas yra 400 m atstumu nuo miesto pagrindinės Laisvės gatvės. Žemės sklypas yra nuosavų namų miesto dalyje, senamiestyje, tad iki centro yra 500 metrų atstumas. Analizuojamas žemės sklypas ribojasi su C. Viesulienės, D. Pakalniškienės ir E. Braslauskienės sklypais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis119.16 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Namu vertes nustatymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Gasilionis
Pasidalink su draugais