Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisėsaugos institucijų ir finansų įstaigų kurso šaltiniai

Teisėsaugos institucijų ir finansų įstaigų kurso šaltiniai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Teisės šaltiniai. Teisėsaugos institucijų ir finansų įstaigų samprata. Teisėsaugos institucijų ir finansų įstaigų kurso šaltinių sąvoka. Teisėsaugos institucijų ir finansų įstaigų kurso šaltinių klasifikacija. Išvados.

Ištrauka

Teisėsaugos institucijų ir finansų įstaigų kurso šaltiniais reikėtų laikyti visas rašytines ir valstybės nustatyta tvarka patvirtintas teisės normas, kurios reglamentuoja teisėsaugos institucijų veiklą, jų kompetenciją, veiklos pagrindus. Šiuo požiūriu visi disciplinos šaltiniai galėtų būti skirstomi į įstatymus ir poįstatyminius aktus.
Teisėsaugos institucijų ir finansų įstaigų kurso teisės šaltiniais yra pripažįstami visi Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti teisės aktai neprieštaraujantys Konstitucijai, kurių reguliavimo dalykas yra teisėsaugos institucijų ir finansų įstaigų veikla ir organizavimo pagrindai.
Prie minėtų įstaigų kurso šaltinių neabejotinai reikėtų priskirti ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo nutarimus.
Pagal reguliavimo dalyką visi šaltiniai skirstomi į bendruosius ir specialiuosius t.y. reglamentuojančius konkrečių teisėsaugos institucijų veiklą teisės aktus.
Prie pirmosios šaltinių grupės reikia priskirti patį bendriausią ir kartu aukščiausią teisinę galią turintį aktą – Lietuvos respublikos Konstituciją. Konstitucija yra ne tik aukščiausią teisinę galią turintis, bet ir tiesiogiai taikomas teisės aktas.
Prie antrosios teisėsaugos institucijų ir finansų įstaigų kurso šaltinių grupės priskiriami atskiri įstatymai ir poįstatyminiai aktai, pavyzdžiui.
Mano darbo tema teisėsaugos institucijų ir finansų įstaigų kurso šaltiniai aktuali ir svarbi tiek studentui tiek mokslininkui, nes kiek gyvuos teisė kaip mokslas tiek bus domimasi ir analizuojama jos sudedamosios dalys.
Teisėsaugos institucijų ir finansų įstaigų kurso šaltiniai tarsi įvadas pradedant analizuoti teisėsaugos institucijas ir finansų įstaigas, todėl tiesiog būtina juos suprasti.
Stengdamasi atskleisti savo darbo temą pradėsiu ją analizuoti rašydama apie teisės šaltinius aplamai, vėliau pateiksiu teisėsaugos institucijų ir finansų įstaigų, jų kurso šaltinių sąvoką, klasifikaciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Dydis22.36 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisesaugos instituciju ir finansu istaigu kurso saltiniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais