Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinių sutarčių galiojimas

Tarptautinių sutarčių galiojimas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinių sutarčių galiojimas. Tarptautinių sutarčių galiojimas laike. Tarptautinių sutarčių galiojimas teritorijoje. Tarptautinių sutarčių galiojimas asmenims. Naudota literatūra. Išnašos.

Ištrauka

Pastaraisiais metais nuolat didėja tarptautinių sutarčių, kaip tarptautinės teisės šaltinių ir kaip valstybių taikaus bendradarbiavimo teisinės formos, reikšmė. Intensyvėja šiuolaikiniai tarptautiniai santykiai, jie darosi dinamiški ir universalūs, todėl tarptautinė sutartis yra tinkamiausia tarptautinio bendradarbiavimo vystymo priemonė.
Tarptautinė sutartis yra aiškiai išreikštas (dažniausiai rašytine forma) susitarimas tarp dviejų ar kelių valstybių ar kitų tarptautinės teisės subjektų dėl jų savitarpio teisių ir pareigų nustatymo, pakeitimo ar nutraukimo.
1969 m. Vienos konvencijos 2 straipsnio 1a punktas duoda bendrą tarptautinės sutarties, sudarytos tarp valstybių apibrėžimą:
"Sutartis – tai raštu tarp valstybių sudarytas tarptautinis susitarimas taikomos tarptautinės teisės normos, įtvirtintas viename ar keliuose susijusiuose dokumentuose, nesvarbu, koks būtų to susitarimo pavadinimas".
Kalbant apie tarptautines sutartis svarbu žinoti ir apie jų galiojimą. Būtent apie tai plačiau bus rašoma šiame darbe.
Sutarties galiojimas suprantamas kaip sutarties teisinių pasekmių (t. y šalių teisių ir įsipareigojimų) sukūrimas. Taigi įsigaliojusi tarptautinė sutartis sukuria jos dalyviams tam tikras teises ir pareigas. Kad sutartis galiotų reikia, jog ji atitiktų tam tikras sąlygas. Bet kokio teisės akto galiojimas yra: tinkamas (veiksnus ir kompetentingas) subjektas, priėmęs teisės aktą; teisėtas akto objektas; laisva subjekto valia (aktas neturi valios "defektų").
"Viešosios tarptautinės teisės enciklopedijoje" yra nurodytos šios tarptautinių sutarčių galiojimo sąlygos:
-Galėjimas sudaryti sutartį;
-Šalių sutikimas;
-Sutarčių teisėtumas;
-Reikalavimai, keliami sutarčių registravimui ir skelbimui.
Prieštaravimas tarp atskirų sutarčių, kartais įtraukiamas į šį ratą, negali būti nagrinėjamas kaip galiojimo klausimas, tai, veikiau, yra nustatymas, kuri iš prieštaraujančių sutarčių bus taikoma šioje situacijoje. Reikėtų pridurti, kad viena iš nurodytų galiojimo sąlygų (registravimo ir skelbimo reikalavimai) tiesiogiai nėra susijusi su sutarties galiojimu, nes sutarties neįregistravimas Jungtinių Tautų sekretoriate tik neleidžia ja remtis Jungtinių Tautų organuose .
Daugelio tarptautinių sutarčių galiojimas turi tam tikras laiko, teritorijos ir asmenų rato ribas. Remdamasi šiais aspektais apžvelgsiu tarptautinių sutarčių galiojimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Dydis16.87 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniu sutarciu galiojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais