Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Aplinkosaugos teisė Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) teisinėje sistemoje. Atmosferos oras, vandenų naudojimas ir apsauga

Aplinkosaugos teisė Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) teisinėje sistemoje. Atmosferos oras, vandenų naudojimas ir apsauga

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Aplinkos apsaugos ministerija. Atmosferos oro naudojimo ir apsaugos valstybės valdyme sistema. Teisinės ir administracinės sistemos. Atmosferos oras. Aplinkosaugos teisė Lietuvos teisinėje sistemoje. Konstitucija. Aplinkos apsaugos įstatymas. Aplinkos oro apsaugos įstatymas. Aplinkos oro kokybės valdymas. Aplinkosaugos politika Europos Sąjungoje (ES) ir Lietuvoje. Mūsų ateitis – mūsų pasirinkimas. Kova su klimato kaita. Platesnis akiratis. Visuomenės dalyvavimas. Europos aplinkos agentūra. Finansavimas aplinkai gerinti. Pasaulinio masto sunkumų įvertinimas. Oro kokybės valdymas. Europos Sąjungos (ES) direktyvos. Tolimų oro pernašų konvekcija. Tolimų tarpvalstybinių oro teršalų pernašų konvekcija. Apibrėžimai. Pagrindiniai principai. Oro kokybės vertinimas. Mokslo tiriamieji darbai ir plėtra. Keitimasis informacija. Bendradarbiavimo programos tolimų oro teršalų pernašų Europoje monitoringo ir vertinimo srityje įgyvendinimas ir tolesnė vykdomoji institucija. Gebėjimai įgyvendinti ACQUIS. Vandenų naudojimas ir apsauga - valstybių pastangos mažinti vandens taršą. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas:
Bendrais bruožais aptarti Aplinkos apsaugos ministerijos veiklą ir išanalizuoti aplinkosaugos teisę Lietuvos teisinėje sistemoje.
Plačiau aprašyti aplinkos oro apsaugos įstatymus Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungoje (Tolimų oro teršalų pernašų konvekcija).
Glaustai aptarti valstybių pastangas mažinti vandens taršą, nes vandenų naudojimas ir apsauga yra dar viena svarbi problema.
Aplinkos apsauga – aplinkos saugojimas nuo fizinio, cheminio, biologinio ir kitokio neigiamo poveikio ar pasekmių, atsirandančių įgyvendinant planus ir programas, vykdant ūkinę veiklą ar naudojant gamtos išteklius.
Aplinkos apsauga yra labai svarbi dabartinės ir būsimųjų kartų gyvenimo kokybei. Bet kaip ją suderinti su nuolatiniu ekonomikos augimu ir ilgainiui užtikrinti tvarų vystymąsi. Šiame darbe bus trumpai apžvelgiami Lietuvos ir Europos Sąjungos gamtosauginiai įstatymai. Visuomeninius santykius aplinkosaugos srityje reguliuoja, pagrindines juridinių bei fizinių asmenų teises ir pareigas išsaugant biologinę įvairovę, ekologines sistemas bei kraštovaizdį, užtikrinant sveiką ir švarią aplinką, racionalų gamtos išteklių naudojimą valstybėje, jos teritoriniuose vandenyse, kontinentiniame šelfe ir ekonominėje zonoje nustato įstatymai (Lietuvoje – Aplinkos apsaugos įstatymas).
Aplinkos ministerija yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės pagrindinė valdymo institucija, formuojanti šalies aplinkos apsaugos, miškų ūkio, gamtos išteklių naudojimo, geologijos ir hidrometeorologijos, teritorijų planavimo, statybos, gyventojų apsirūpinimų būstu, būtų ir komunalinio ūkio paslaugų valstybės politiką ir koordinuojanti jos įgyvendinimą.
Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų uždaviniai, įvertinimus aplinkos stebėjimų duomenis, atsižvelgus į mokslo institucijų išvadas bei visuomenės nuomonę ir vadovaujantis turimais strateginiais dokumentais bei rengiant teisinę bazę, yra:
įgyvendinti subalansuotos plėtros situaciją;
sudaryti racionalaus gamtos išteklių naudojimo, apsaugos ir atkūrimo prielaidas
užtikrinti visuomenės informavimą apie aplinkos būklę bei jos prognozes;
sudaryti sąlygas statybų verslui plėsti bei gyventojams būstu aprūpinti;
užtikrinti tinkamą aplinkos kokybę, atsižvelgiant į Europos Sąjungos normas ir standartus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis30 puslapių 
Dydis321.07 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkosaugos teise Lietuvos ir Europos Sajungos teisineje sistemoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 30 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais