Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Kvaziteisminės institucijos

Kvaziteisminės institucijos

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Kvaziteismo sąvoka. Kvaziteismo paskirtis, atliekamos funkcijos ir ypatybės. Kvaziteismo institucijos. Jungtinėse Amerikos valstijoje (JAV). Didžiojoje Britanijoje (D.B.). Lietuvoje. Kvaziteismų lyginamoji analizė. Išvados.

Ištrauka

Tuo metu, kai Vakarų Europos valstybėse klestėjo laisvos rinkos ir privačios iniciatyvos principai, Lietuva ir kitos Rytų Europos šalys turėjo paklusti valstybiniam diktatui, reguliuojančiam ne tik valstybinio, bet ir privataus gyvenimo sferas. Lietuvai atgavus nepriklausomybę ir išsilaisvinusi iš totalitarinio režimo, visuomenė pradėjo vaduotis iš valstybinio reguliavimo gniaužtų ir tuo pačiu perėmė daugelį gyvenimo sričių, anksčiau išskirtinai priklausiusių valstybės kontrolei. Po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje įvyko nemažai esminių pokyčių ne tik valstybės politiniame, ekonominiame ir socialiniame gyvenime, bet ir kuriant administracijos veiksmų teisėtumo kontrolės sistemą. Jau keturiolika metų , kai Lietuva žengia demokratinių procesų keliu. Tobulėja valstybės valdymo formos, visuomenė tampa vis atviresnė, kuriasi naujos teisinės institucijos bei organizacijos. Ilgą laiką Lietuvoje nebuvo institucijų, ginančių žmogų nuo administracinės valdžios savivalės. Viena pirmųjų teisinių institucijų, padedančių ginti žmonių teises bei tikrinti administracijos veiksmų teisėtumą, buvo įkurta Seimo kontrolierių įstaiga. Vėliau buvo įsteigti specializuoti administraciniai teismai bei administracinių ginčų komisijos. Tokiu būdu buvo kuriamas naujas mechanizmas, leidžiantis administracijos veiksmų teisėtumo kontrolės pagalba padidinti asmens teisių saugumą, sudarantis galimybę neteisminėmis priemonėmis ginti netinkamais administracijos veiksmais pažeistas asmenų teises.
Lietuvai, įstojus į Europos sąjungą ir integruojantis į jos teisinę sistemą, yra labai svarbus ES teisinių prioritetų įgyvendinimas šalyje. Vienas reikšmingiausių ir labiausiai akcentuojamų iš jų yra žmogaus teisių apsauga, nes žmogaus teisės pripažįstamos aukščiausia vertybe ir jų apsauga yra ES vidaus ir užsienio politikos prioritetas. Todėl ypatingą prasmę įgauna tokių institucijų, kurių tikslas yra žmogaus teisių apsaugos užtikrinimas, iškylančių problemų nagrinėjimas bei šių institucijų veiklos vertinimas ir tobulinimas.
Žmogaus teisės ir laisvės dažnai nepagrįstai ar neteisėtai yra ribojamos pačių piliečių deleguotos valdžios institucijų veiksmais, todėl būtina išsiaiškinti, kokiu būdu galima veiksmingiausiai kontroliuoti administracijos veiksmus, kokios institucijos labiausiai tinka kontrolės vykdymui bei administracinių ginčų tarp asmens ir administracijos sprendimui, pažeistų piliečių teisių gynimui. Lietuvoje įtvirtinami demokratinės valstybės pagrindai, dėl didelio teisės aktų keitimo ir papildymo, ir dėl nepakankamos valstybės tarnautojų kompetencijos padidėja galimybė pažeisti pavienių žmonių bei visuomenės interesus. Naujų valstybės institucijų steigimas, didelė pareigūnų kaita, apsunkina valstybės institucijų darbo kontrolę. Atsiranda galimybė piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ar biurokratiškai elgtis pažeidžiant asmenų teises. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis24.84 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kvaziteismines institucijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • G. Subačiūtė
Pasidalink su draugais