Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Akcinių bendrovių valdymas (2)

Akcinių bendrovių valdymas (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Akcinės bendrovės. Akcinių bendrovių valdymas. Bendrovės vadovas. Bendrovės vadovo pareigos ir kompetencija. Valdyba. Valdybos kompetencija. Valdymo organų sudarymas ir kontrolė. Išvados.

Ištrauka

Nuo verslo organizavimo formos pasirinkimo priklauso tiek įmonės steigimo procesas, tiek turimų finansinių, intelektinių bei darbo jėgos resursų panaudojimas. Įmonės rūšies pasirinkimas yra vienas svarbiausių žingsnių pradedant verslą. Priimant šį sprendimą reikia įvertinti turimus finansinius resursus, verslo riziką bei detaliai išnagrinėti teisės normas, reglamentuojančias pasirinktos įmonės rūšies veiklą.
Tačiau ne mažiau svarbus dalykas nuo kurio priklauso įmonės veiklos efektyvumas bei rezultatai, yra įmonės valdymas. Išmintingas vadovavimas - svarbiausia įmonės gija. Vienas žmogus negali dirbti atsiribojęs nuo kitų, jis turi žinoti, ką ir kada atlikti, už ką atsako, kam vadovauja ir kieno yra pavaldinys. Teisingai ir laiku priimti sprendimai yra veiksnys, sąlygojantis verslo sėkmę.
Akcinės bendrovės valdymas yra ne kas kita, kaip savininko interesų atstovavimo forma. Žinomi trys akcinės bendrovės valdymo modeliai, egzistuojantys skirtingose šalyse. Vokietijoje ir Šveicarijoje vyrauja trijų grandžių valdymo ir atstovavimo sistema: valdyba, stebėtojų taryba ir akcininkų susirinkimas. Anglijoje ir JAV- dviejų grandžių valdymas: valdyba ir akcininkų susirinkimas. Prancūzijoje- mišrus variantas: dviejų arba trijų grandžių valdymo sistema. Lietuvoje egzistuoja mišri sistema. Pagal Lietuvos Respublikos Akcinių bendrovių įstatymą (toliau LR ABĮ) gali būti net keturių grandžių valdymas: bendrovės vadovas, valdyba, stebėtojų taryba ir akcininkų susirinkimas.
Pasirenkant vieną ar kitą įmonės rūšį, reikia įvertinti visas galimybes realizuoti savo verslo įdėjai, konkuruoti su kitomis įmonėmis, siekti gerų ekonominių veiklos rodiklių. Nereikia pamiršti ir jos valdymo, nes tai lemia jos tipas.
Per pastaruosius metus pasikeitė daugelis įstatymų ir kitų norminių aktų, reglamentuojančių bendrovių veiklą: priimtas naujas LR civilinis kodeksas (toliau LR CK); LR ABĮ; pakeistas ir papildytas LR vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymas ir kt. Įstatymų, jų pakeitimų ir naujų norminių aktų nuostatų įgyvendinimas vienaip ar kitaip palietė visas bendroves. Nuo 2004 m. sausio 1 d. įsigaliojusi nauja LR ABĮ redakcija bendrovėms nustato liberalesnius privalomo audito reikalavimus, numato daugiau naujovių įmonių valdymo organų veikloje. Šiame referate visas dėmesys skiriamas akcinių bendrovių valdymui. Todėl šiame darbe:
Aptariami akcinių bendrovių valdymo organai bei jų kompetencija.
Nagrinėjami skirtumai ir panašumai atvirojo ir uždarojo tipo akcinių bendrovių valdyme.
Darbo pabaigoje pateikiamos išvados, priedai bei literatūros sąrašas.
Nagrinėjant akcinių bendrovių valdymo ypatumus šiame darbe daugiausia remtasi LR CK, LR ABĮ, kita literatūra bei tam tikrais interneto puslapiais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis23.9 KB
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasTelšių filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akciniu bendroviu valdymas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • A. Andriulis
Pasidalink su draugais